Sanabelle Mama Hakkında

simbakedi

merhabalar. arkadaşlar kedim kısır, erkek. sanabelle urinary almayı düşünüyorum bir kerelik 10kg paket halinde (kullanmamın sakıncası olur mu? ilk sorum bu olacak :D). ikinci olarak da bu mamayı hangi sitelerden uyguna alabilirim? t rendyolda buldum uygun fiyatlı 1-2 tane satıcı. birinde tester var birinde 10kg paket. sizce güvenilir midir ya da daha önce alışveriş yaptınız mı? sanabelle mamanın da sahtesi var mıdır? çok bilinen bir mama olmadığı için her yerde de yok, çok kullanan da.
tester
büyük paket
bir diğer denemek istediğim mama
üç satıcı da farklı, puanları da düşük değil ama emin olamadım. ayrıca pet zz shop sitesinde de var ama aralarında uçurum gibi bir fark olduğundan bunları bilen varsa önceliğim buradan almak olur

12 CEVAP

Gmz91910

Merhaba😊 sanabelle mamayı kullanıyorum bende sensitive olanı daha önce kısır ve üriner mamayı kullandım.ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer kedilerimizde üriner sorun yoksa bazı mineraller bu mamalarda düşük olduğu için başka sorunlar çıkabiliyormuş🙄 benim kedim çok şükür iyi ama en büyük korkum kristalleşme önlem olsun diye almıştım ama bu tarz şeyler duyunca bıraktım😊

Poncimin

Sanabelle kısır maması patates içeriyor ve ayrıca patates nişastası da bulunuyor, karbonhidrat oranı bana göre de fazla olmuş bu mamasında. Kilo kontrolü yazıyor aslında ama bu kadar karbonhidrat kilo aldırmaz mı, oranı yüksek kalmış. Bir de yağ değeri %9.5 bu da düşük. Diğer mamalarından %5 oranında daha az et içeriyor, o da bir eksi yönü sayılabilir. Sanabelle genel olarak güzel bir marka ama bence kısır mamasına alternatif olarak Sanabelle Indoor ev kedileri için formüle edilmiş mamasına bakabilirsiniz. Bahsettiğim Indoor mamasının protein-yağ oranı neredeyse birebir Britcare Kısırlaştırılmış Tavşanlı maması ile aynı. Onun dışında diğer analiz değerleri olarak Sanabelle kısır maması ile Indoor arasında devasa bir fark yok. %5 oranında sülün kuşu eti de var, farklı bir et kaynağı. Ben olsam kısır maması yerine Indoor olanı tercih ederdim.

[Sanabelle Kısır Kedi Maması]

Nem %10,0, dönüştürülebilir enerji 346 kcal / 100 g (14,49 MJ / kg), protein %29,0, yağ içeriği %9,5, ham lif %5,5, ham kül %6,8, fosfor %1,0, Kalsiyum %1,1, sodyum %0,4, potasyum %0.72, magnezyum %0.08

[Sanabelle Indoor Kedi Maması]

Nem %10,0, dönüştürülebilir enerji 360 kcal / 100 g (15,07 MJ / kg), protein %31,0, yağ içeriği %12,5, ham lif %5,5, ham kül %6,9, fosfor %1,0, Kalsiyum %1,1, sodyum %0,4, potasyum %0.75, magnezyum %0.08.

Urinary maması ise normal kedilere kullanılabilir mi bilmiyorum, aslında sitesinde idrar yolu hassas tüm yetişkin kediler için uygundur yazıyor. Yalnız ilk baştaki yorum haklı. Şu şekilde haklı, bu mamasında mineral içeriği düşürülmüştür. Sitesinde de bahsediyor ayrıca kül oranından da anlaşılıyor, %5.5 kül var. Diğer mamalarından daha düşük bir mineral oranı var. Sorun yaratacağını pek sanmıyorum ama tabi Sanabelle'ye de mail atıp danışın, uygun mu değil mi geri dönüş yaparlar size. Uygunsa kullanabilirsiniz. Sahtelik konusunda ise sahtesi olduğunu sanmıyorum ama güvenilir yerden almazsanız patlak, bayat, son kullanım tarihi geçmiş veya son kullanım tarihi yakın mama gelme ihtimali olabiliyor, güvenilir yerleri tercih edin.

simbakedi

@Gmz91910 ben de sadece 1 paket almayı düşünüyorum, kısır mamasına göre daha çok hoşuma gitti çünkü. kısır mamasındaki karbonhidrat oranı fazla gibi geldi gözüme o yüzden. rotasyonlu mama kullandığım için sonrasında farklı bir mamayı tekrar almayı düşünüyorum zaten de denemek istedim çok :D hangi sitelerden alıyordunuz? t rendyoldan aldıysanız hangi satıcı? bambampet sanırım orijinal ürün satıyor, a mazonda prime ürünü olarak geçiyor ve satıcısı bambampet.

simbakedi

@teddybal mail attım sanabelle'e, eğer kullanılır derlerse 1 kereye mahsus alıcam. bambamda 645, kirpide daha ucuz o yüzden bi şüphelendim. teşekkür ederim

simbakedi

tester: https://www.t rendyol.com/sanabelle/urinary-glutensiz-idrar-yollari-sagligi-icin-kedi-mamasi-400-gr-p-44852357
büyük paket: https://www.t rendyol.com/sanabelle/urinary-glutensiz-idrar-yollari-sagligi-icin-kedi-mamasi-10-kg-p-31321071
diğer mama: https://www.t rendyol.com/sanabelle/dental-10-kg-agiz-ve-dis-sagligi-kedi-mamasi-yeni-urun-p-110700689
linkleri kabul etmemiş

simbakedi

@Gmz91910 ben de sadece 1 paket almayı düşünüyorum, kısır mamasına göre daha çok hoşuma gitti çünkü. kısır mamasındaki karbonhidrat oranı fazla gibi geldi gözüme o yüzden. rotasyonlu mama kullandığım için sonrasında farklı bir mamayı tekrar almayı düşünüyorum zaten de denemek istedim çok :D hangi sitelerden alıyordunuz? t rendyoldan aldıysanız hangi satıcı? bambampet sanırım orijinal ürün satıyor, a mazonda prime ürünü olarak geçiyor ve satıcısı bambampet.

Palyaco

400 gr alıp deneseniz daha iyi kediniz severse 10 kg en iyisi

teddybal

H epsiburada b ambam'dan almıştım ben orjinaldi, yenilerde arkadaşım t rendyol k irpipet'ten almış paketi ben de gördüm orjinal o da aynı şekilde. Bence a mazon prime'daki bambamdan alabilirsiniz, zaten sahtesini hiç duymadım hem çok bilinen bir mama olmadığından hem de yeniye kadar baya ucuzdu fiyatı diye. Kısır mamasının kbh oranı gerçekten çok, hesaplanmıştım yüzde 40 hatırlıyorum, tercih edilecek gibi değil. Uriner mama kullanımını ise genel olarak vet.e sormak lazım sanki, hoş bu klinik bir mama değil ama yine de bilemedim, bir sorun olacağını düşünmüyorum ama yine de sorardım sanırım. İyi gelir umarım kedinize, yorumlarınızı bekleriz :)

Gimlihanim

Merak ettiğim bir mama. Takipteyim. Rotasyonumuza eklesek mi eklemesek mi asla emin olamadım.

Gmz91910

Ben 4ay önce Eskişehir de güvendiğim petshoptan ufak paket almıştım o zamanlar uygundu fiyatlar😀tabi şuan ne kadar oldu bilmiyorum 🙄

Gmz91910

Birdeee kediniz gurme ise çok sevmiyorlar sanırım benim ki çok sevmedi neyini beğenmedi anlamadım 😊😊 kokusu biraz daha farklı diğer Sanabelle serilerine göre😊

simbakedi

@Poncimin evet indoor güzel görünüyor, onu deneyebilirim rotasyon olarak. testerini bulursam ama :') mail attım, umarım geri dönüş sağlarlar yoksa veterinere sorucam ama veterinerlere güvenmiyorum bu konuda biliyorsunuz...
@Gimlihanım hangi mamasını alırsam aldığım yeri vs deneyimlerimi yazarım, çok bilindik olmadığı için iyi olabilir isteyenlere.
@Gmz91910 urinary mamaların hepsi bir garip kokarmış sanırım. benimki gurme değil ama kırmızı et yemiyor hiç :D o çeşit bir gurmelik. tester ürünlerini buldum, onları deneyip büyük pakete geçicem. umarım sever

Willy-Wonka

Sanabelle nin kendi web sitesinde satış noktaları yazıyor. Bazı satıcılar tren d yo l ve hep si bu rada da mevcut. Ordan kontrol edebilirsiniz