Hasta Kedi, Kızgınlık

Anonymus297519

Merhaba kedim dişi ve 6 buçuk aylık ama gelişim geriliği olduğundan yaşıtlarından küçük,veteriner 5 aylık olarak değerlendiriyor. Ciğerlerinde iltihap vardı. Tedavi ile toparlayalı 2 hafta oldu, bağışıklığı düşük. Ayrıca kalça kemiği kırılmıştı, kemiği daha yeni kaynıyor. Kızgınlığa girdi ne yapacağımı bilmiyorum tabi ki kısırlaştırmaktan yanayım. Çiftleştirmek gibi bir niyetim asla söz konusu değil! Veterinerimiz biraz daha beklememiz gerektiğini söyledi ameliyat için kilosu da yeterli değil 🥺
Bu süreçte kızımı nasıl rahatlatabilirim ?

5 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Her ne kadar kızgınlığa girmiş olsa da, öncelik kedinizin bünyesini ve bağışıklığını güçlendirmek olmalıdır. Aksi takdirde ameliyata karar verilse dahi kan tahlilleri buna hazır olmadığını teyit edecektir zaten. Önce bedenen güçlü olmalı ki, hastalıklara ve zaafiyetlere karşı bir direnç geliştirebilsin. Kızgınlıkla ilgili sorunları bunun yanında ikinci planda kalır. Bu süreçte kedinizin sürekli dikkatini dağıtmalı, enerjisini oyunla atmasını sağlamalısınız. Ona daha fazla sevgi göstermeli, varlığınızı daha çok hissettirmelisiniz, ki dişilerin buna ayrıca ihtiyacı oluyor ve muhtemelen kızginlıktan kaynaklı olarak size daha çok sokuluyordur.

Bir yandan gelişimine ve bağışıklığına katkı sağlayacak takviyeleri uygularsanız inşallah kısa sürede ameliyata hazır hale gelecektir.🙏

Çok geçmiş olsun şimdiden.

Gimlihanim

Sağlığı el vermiyorsa kısırlaştırma tabi ki beklemeli. Önce iyileşip kendini toparlamalı. Vücudu güçlü olmalı ki kolay atlatsın. Bol bol oyun oynayıp enerjisini atmasını sağlamalısınız. Yorulduklarında uyuyakalıyorlar. Biz bir de sakinleştirici veriyorduk. Veterinerimizin tavsiyesi ile. Siz de sorun veterinerinize belki sizin için de uygun görürse kullanabilirsiniz. Bağışıklığını da bu dönemde güçlü tutmak önemli. İhmal etmeyin derim. Veterinerinizden bu takviyeler konusundan yardım istemekten çekinmeyin. Geçmiş olsun miniğe 😊🙏🏻

Warriorsans

Sağlığı düzelene kadar beklenmeli geçmiş olsun

D-O

Ben de erkek kedim icin benzer bir surecten gectim. En son bagisikligi minimum degere yaklasti (yine de minimum kadar bile olamadi) ve yaptirabildim.
Tahlilleri yapıldı mi bilemiyorum ama bagisiklik guclendirici takviyeler ise yariyor. Benim kedim kediler icin demir hapi kullandi, vetomune kullandi, en son herpless toz kullandi hatta hala devam ediyor. En cok herpless tozdan fayda gorduk.
Veterinerinerinize danışın o oneriler takviyeler verebilir

Anonymus297519

Teşekkür ederim 🙏🏻