Fib Tedavisi Sonrası Hk.

Pikocan

Merhaba evde 3 kedim var biri fib hastası ve tedavisinin bitmesine 1 hafta kaldı çok şükür gayet iyi gidiyor herşey ancak tedavi bittikten sonra ne yapacağım bilmiyorum çünkü 2 kedim daha olduğu için tedavi olan kedimi evin bir odasında bakıyorum 2 aydır ve artık onu kardeşlerinin yanına salmak istiyorum hiç böyle bir durum yaşayan var mı? Diğer kedilere herhangi bir bulaşı olur mu diye korkuyorum. Bu arada veterinere de danıştım net birşey söyleyemedi litaratür araştırması gerektiğini söyledi inşallah bir problem olmuyordur. O kadar üzülüyorum ki kardeşleri dışarıda oynarken duyup miyavlamaya başlıyor kapının altından patilerini uzatıyo oyun oynamak için 🥺😔

4 CEVAP

Bunu biz de yaşadık. Veteriner salabilirsiniz demişti zaten önceden birliktelerse onlar da yüksek ihtimal korona taşıyıcısıdır demişti ama bizim içimiz rahat etmemişti. Hepsi sokak kedisiydi bahçede bakılıyorlardı aynı yerden yiyip içiyorlardı biri fipe çevirdi işte. Diğer kedilerin bağışıklığını mutlaka güçlü tutmalısınız. Ama yine de bilemedim yani salın diyemem. Fip bulaşıp bulaşmadığı kanıtlanmamış galiba ama corona kesin bulaşıcı

Corona bulaşıyor ama fip için ben yabancı kaynaklarda şunu okumuştum daha evvel. Fip mutasyonu canlının kendi bağışıklık sistemine özgü olduğu için genel kanı bir canlıdan başka canlıya bulaşmayacağı yönündedir. Yalnız dikkat ederseniz genel kanı bu yüzde yüz değil. Yinede tedaviden sonra biraz bekleyin bence.

Lavinia17

tedavi bittikten sonra 84 günde gözlem süreci var diye biliyorum o zaman iyileştiğine emin olabiliyorsunuz bence 84 gün daha ayrı tutun daha sonra bir araya getirin.
(bu benim araştırmam,hekimlere sormam doğrultusunda öğrendiğim bir şey)
ama şöyle ki bazı kedileri tedavi sürecinde bile ayrı tutmuyorlar yani bilmiyorum hekimlerde bence bu hastalık konusunda tam bilgi sahibi değil.

Pikocan

Fib teşhisi konulmadan önce diğer iki kedimle de teması olmuştu teşhis konulduktan bir iki hafta sonra kan tahlilleri yapıldı birinin vücudunda antikor çıktı diğerinde hiç birşey çıkmadı. Antikor oluşturan kedim için virüsü almış ama bununla savaşmış dediler. Cevabınız için teşekkür ederim. 🌸