Kedilerimi Kısırlaştırdım, Yürümeye Çalışıyorlar.

Merhaba, kısırlık operasyonu geçirmiş 1,5 yaşındaki dişi kedimi eve getirdim az önce. Hafif bir kustu kumuna ama sorunum bu değil, devamlı ayağı kalkıp yürümeye çalışıyor. Yatağa çıkmaya çalışıyor, izin vermiyorum, pes etmiyor, çıkartıyorum, iniyor ama yatağı bıraksa bile oda etrafında dört dönüyor. Çok yavaş hareketlerle sallana sallana. İki kedim var, diğeri de çıktı kalorifere zıpladı orada yatmak istiyor mesela. İzin verdim. Anlamıyorum niye yatıp uyumuyorlar? Narkoz etkisiyle sarhoş gibi yürümeleri, dikişlerindeki o zımba gibi şeyler derken içim gitti baya zaten bari hareketsiz yatsalar. Yok elime alıp geri yerine koymak da istemiyorum çok kaldırmamam gerektiği için. Tecrübesi olan arkadaşlar var mı? Ne berbat bir stres bu ya…

1 CEVAP

Bugün öyle olur. Benimki de eve geldiğinde deli dana gibi dolanmıştı. Şok oluyolar galiba. Anestezi etkisi geçince ağrıdı başlar o zaman yatmaya başlar. Şimdi alanını kısıtlayın. Gece mümkünse uyumayın. Bir yere giderken eşlik edin. Yerlere yastık minder koyun basamak olarak kullanıp kanepeye öyle çıksın. Ben bunları yapmıştım. Geçmiş olsun