Exclusion Mamadan Hangi Mamaya Geçmeliyim

Mineyza

Merhaba kedimi ilk sahilendigim gunden 1.5 yasina kadar nd nin farkli aromalarini denedi
En son tavuklusunu yerken istahsizlik basladi . Balkabakliyi eskiden severek yerken en son aldigim paketi hic yemek istemedi . Zaten nd mamalarinda tahilsiz olanlar eskiden oldukca parlak ve sekilliydi , son aldıkların tozlu gibi puruzluydu . Orjinaller barkotlarindan teyit ettim . Ancak exclusion mamayi da pek severek yememeye basladi halbuki yavru kedim bazen yemeye calisiyo

Sizce ne yapmaliyim su an exclusion kullanan kedilerinizde sorun olustu mu
Geri nd ye mi donmeliyim icerigi vs degisti diyolar guvenemiyorum
Proplan royal canin gibi markalari kullanmak istemiyorum
Acanadaku yuksek protein beni korkutuyo fazla agir gelebilir kedime

Onerileriniz var mı ne yapmalıyım

5 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
N&D'nin Quinoa serisi dışındakilerde bir sorun olduğu söyleniyor. Yakın zaman önce Farmina e-shop'tan yaş mama siparişi vermiştim. Müşteri Hizmetleri'ne bu soruyu sorduğumda bu el değişikliğinin içeriğe olumsuz bir etkisinin olmadığını söyledi telefonda.

Şu an N&D'nin Quinoa serisi en risksizi gibi. İçeriği de çok güzel ayrıca. Kediler için tahıl yerine onlara detox etkisi sağlayacak (kızılcık, brokoli vb.) antioksidan etkili meyve ve sebzeler kullanılmış. Bu seriyi de deneyebilirsiniz dilerseniz.🙏

Aliye87

Serinin protein ve yağ oranlarında düşük. Kısır kediler için de bir çeşidi bulunmakla birlikte Adult seçeneklerinin formülleri de genel olarak kısır kediler için uygun.

huqi

Maddi olarak zorlanmıyorsanız bence de n&d den devam edin. Kediniz sıkılıyorsa farklı aromalardan alın. Şu an bi kedim klinik maması yiyor ama diğer kedim n&d quinoa ördekli kısır mamasından yiyor. Kedim seçici olmasına rağmen mamayı sevdi (genellikle balıklı mama dışında yemiyor ama ördekli mamayı sevdi)
Quinoa serisi çok güzel içinde de çok yararlı şeyler var, denemelisiniz.

simbakedi

exclusion iyi bir mama ama cok uzun suredir piyasada degil. o yuzden asiri guven vermiyor. size tavsiyem rotasyonlu mama kullanmaniz. birinden alamadigi bir sey varsa diger mamadan alir. nd istahli yemiyorsa bir sure almayin. exclusiondan sonra sanabelle, bozita bakabilirsiniz. acananin protein degeri proplana gore daha dusuk, royal caninle ayni. kedinize icindeki et cesitliligi agir gelir gelirse. protein orani fazlaliginin zarar verdiginin bilimsel bir kaniti yok. brit care de bakabilirsiniz, ishal sikayeti yuksek de olsa iyi gelen kediler de var. kedinize iyi gelirse gercekten guzel bir mama

Palyaco

Exclusion 8 aydır kullanıyorum tek geçerim