Kedimde Gaz

Cennet29

Şuana kadar farklı marka mamalar kullandım durumum hangisine yetiyorsa onunla besledim kedimi. Ama tavuk alerjisi cıktığı için proplan somonluya geçtik 4-5 gündür. Ama kokulu gaz sorunundan burnumuz düştü 😂😁 felaket. Eminim tuvaleti de böyle bayıltıcıdır görmüyoruz bahçeyi tuvalet olarak kullanıyor. Evde de sessiz sessiz salıyor. Herkes bu ne diiye birbirine bakıyor sonra anladık ki kedi yapıyor lfkffkfkgkmg bu normal mi yoksa mamayı değişmeli miyim

7 CEVAP

beyzathemoc1

Normal değil sindirim sıkıntısı yaşadığının belirtisi mamanizi değiştirin ayrıca size tavsiyem dışarı tuvalete salmayın kaka bize hastalıklar hakkında çok yararlı bilgiler verir ayrıca dışarıda başına bir şey gelebilir

Warriorsans

Yeni geçtiğiniz için olabilir yoğurt yada probiyotikle desteklerseniz düzelecektir. Şansta da aynı durumu yaşamıştık zamanla düzelmişti. Tabi kedinize iyi gelmediği için de olabilir o zaman mamayı değiştirmeniz gerekir

edadnmzr

Biz de yeni mamaya geçtiğimiz zaman Yumak gaz çıkarıyordu ve gerçekten o kadar ağırdı ki djfkvbhdl bir de uzun süre de gitmiyordu koku o derece ağırdı :d sonra kendi kendine düzeldi :)

Cennet29

İnşallah benimkide gecer kendiliğinden 😂😂

beyzathemoc1

Dışardaki toprağı kum kabına koyup alıştırabilirsiniz aslında çünkü ishal kanlı kaka parazit vs çok önemli şeyler ve onun sağlığı icin en iyisi görmek mesela şu an sadece gaz mi yoksa kaka da sorunlu mu bilemezsiniz ama eve yapınca anlarsınız

Cennet29

Evimiz müstakil 😊 doğduğundan beri terasta açık alanda büyüdü bahçemizin de etrafı çevrili. Evdeki kuma asla çiş yaptıramadık illa bahçeyi kazacak. Geniş alanda özgür ve mutlu bi kedi aslında. Ama biz evdeyken o dışarı hava almaya gidiyor ne ara çiş yaptıgına denk gelemiyoruz keşke görsek o konuda haklısınız

Cennet29

Denedim bahcedeki kumu koydum kedi tuvaletine yinede yapmadı 😏 tuttu çişini gidip dışarıya yaptı gıcık. Kesinlikle kakadan pek cok sorun fark edilebiliyo takip ediyorum inşallah yakalarım yaparken