Exclusion Ve Sanabelle

edadnmzr

Merhaba herkese 🐾
Brit care mamasını sormuştum çok fazla yorum geldi ama geneli brit care ishal problemiydi. Birkaç kişi sanabelleyi önermiş. Bir de exclusion var aklımda. Öncelikle bu iki mamayla ilgili de sorularım var. Sanabelle'in taneleri sertmiş sanırım özellikle kısırlaştırılmış mamasında. Benim kedimin diş etlerinde problem olduğu için iyi gelmeyecektir çok sert olması. Kısırlaştırılmışın yerine Sanabelle indoor alabilirsin demişler daha yumuşakmış ve aşağı yukarı içerikleri kısır mamayla aynı. Sanabelle için ne düşünüyorsunuz kullananlar var mı hangisini tercih etmeliyim?
Exclusion için kafama takılan şey de içeriği çok güzel, çok beğendim. Ama marka sanırım yeniymiş ve tarihini gizliyormuş. Bir de Türkiye'de her yerde yokmuş. Kararsız kaldım içeriği çok güzel uzun vadede kullanılacak bir mama gibi gözüküyor fakat böyle markanın bir geçmişi olmaması falan kafamı karıştırdı. Sorularım bunlardı, biraz uzun oldu sanırım ama 😊 sizin düşüncelerinizi çok merak ediyorum bu iki mama için. Şimdiden teşekkür ederim 🙏❤️

17 CEVAP

furkansan

Exclusion mamayı benim kedim sevmedi maalesef.Koku olarak gerçekten meyve kokuyor biraz abartmışlar.Kediler için koku çok önemli ilk başta.

huqi

Ben de yeni geçtim exclusion'a hatta daha bugün geldi mama. Smokin kedim seçici değil her mamayı yer diğer kedim çok seçici balıklı mama dışında yemez genellikle. Sığır etli kısır mamadan aldım ikisi de yedi. mama da gerçekten ağır bir koku yok meyve gibi kokuyor da diyemem ama cidden et kokusu yok. 4 sene n&d kullandım çok ağır kokuyordu özellikle balıklısı ama artık mama değişikliği yapmak istedim umarım iyi gelir kedilerime. Bu arada mama taneleri sert değil çok büyük değil çok küçük de değil her kedinin yiyebileceği şekilde denemek için 1,5 kg aldım ama kilit sistemleri berbat gerçekten kapanmıyor mama saklama kabına koydum.

simbakedi

sanabelle mamanın testerlerı var, deneyin isterseniz. exclusion de evet kağıt üzerinde iyi ama uzun süredir olduğu için bana güvenilir gelmiyor. yani uzun vadede kullanmam ama rotasyonuma ben de eklemeyi düşünüyorum. bir de meyve kokuyor güzel kokulu falan deniyordu, bu da beni çok itti açıkçası. mama dediğin iğrenç şekilde aromasından kokar benim gözümde :D acana ve ndde bu koku çok ağırdı, daha çok güvenilir geliyordu. exclusiondaki meyve gibi kokuları beni şüphelendirdi bu konuda dediğim gibi. ben de şu an proplan kullanıyorum ama exclusion da denemek istiyorum yine de. imkan varsa şans verilebilir ama uzun vadede kullanılmasına sıcak bakmıyorum

Sanabelleyi hangi siteden almayı düşünüyorsunuz? Ty'da sahte mama durumlarından sonra biraz pimpirikliyim... 🙏

orhdoner

Merhaba cnm ben ikisini de kullanmadım bilmiyorum palyaço abi burda 8 aydır kullanıyorum sürekli memnunum diyordu exclusion için sanabelle hakkında hiçbir fikrim yok kullanan arkdaşım da yok malesef o yüzden yorum yapamıyorum inşallah size iyi gelcek mama bulursunuz bir an önce 🙏❤️🥰

edadnmzr

@orhdoner teşekkür ederim, umarım ❤️

edadnmzr

@lattisinannesi bilmiyorum henüz hangi markayı alacağıma karar vermedim. Ama sanabelle alırsam tre nd yol gibi yerlerden almam. Orjinalliğine güvenemem oraların. Pet zz shop gibi yerlerden alırım.

izmirle

Exclusion memnuniyet ve yeme garantili olaki sanabelle aldınız kediniz yemedi. Paranız heba olur bence exclusiona bir şans verin olumlu değişiklikler gözlemlerseniz devam ederseniz yok başarısızsa başka markayla devam edersiniz. Bir malı üretmek pazarlamak kadar arkasında durmakta önemli.

edadnmzr

@huqi çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Ben de sığır etli almayı düşünmüştüm. Sanırım exclusion alacağım sanabelle yerine 🙏

Palyaco

Oncelikle her mamayi deneyen birisi olarak sanabella kisir cok sert elimle kıramadım kedimde hiç sevmemişti exclusion 8 aydır kullanıyorum tabi bazen farkli mama mamadan karıştırıyorum sonuçta devamlı aynı mamadan sıkılıyor ve cok seçici bir kedim var exclusion un ne faydasını gördünüz derseniz oncelikle kürkü ve yemesi dis sağlığı diski sağlığı ve mide sağlığı en önemlisi bağışıklık gerçekten kuvvetlendiriyor uriner sağlığı saten bir sıkıntı yok 8 aydır

simbakedi

@huqi bu arada petlebiye dun sordum. sanabelle mamalarin 2 kglik paketlerinin de yeme garantisi varmis. %10undan azi kullanilmasi durumunda iade kabul ediyorlar

edadnmzr

@furkansan bütün çeşitleri mi meyveli kokuyor?

huqi

@edadnmzr rica ederim. Umarım iyi gelir çocuklarımıza🙏

huqi

@simbakedi teşekkürler. Mama taneleri de çok önemli benim için büyük olmaması lazım. Bi ara fitmin mama kullanmıştık taneleri büyüktü.

Gmz91910

Az önce sanabellein Dental mamasını gördüm denemedim onu ama iyidir diye düşünüyorum 🤔