Kedim Yatağında Uyumuyor

Seymamila

Merhaba kedim kendine zarar vermesin diye oturma odasının kapısını kapatıyorum çünkü tvye atlıyor ve üstüne düşer diye gece kapıyı kapalı tutuyorum daha bu gün tv havada tutum gelelim ki koridorda kalıyor gece alanı kısıtlıyorum sanmayın koridor çok büyük önceden kocaman puf vardı 2 kişilik ayağı kırılınca kaldırdım kedimin yatağını koydum ama yatakta yatmıyor yerde yatıyor yatağını nasıl sever acaba alışır tavsiyeniz varmı yerde yaptığı için içim hiç rahat değil koridorda tırmalama tahtasından tutun oyuncaklara kadar herşeyi var

11 CEVAP

D-O

Tvyi duvara sabitleme sansiniz varsa bence oyle yapın sizin de kedinizin de hayati kolaylasir :) kediler kapali kapilar sevmiyorlar, her yere erisimleri olsun istiyorlar. Kediniz oturma odasini seviyorsa ve orada uyukluyorsa gece oraya erisememekten hoslanmiyor olabilir.

Normalde nerede uyumayi tercih ediyorsa yatağını oralara koyabilirsiniz.

Kediler genelde saklanma alanlari kuytu dar yerleri severler. Yatak acik bir yataksa, daha kapali bir kedi yatağı alabilirsiniz.

Kedi otu (her kedide ise yaramiyor ama deneyin) surebilirsiniz yataga oyle alisabilir.

Yatağında uyuyan kedi var mı ki 😹😹 Benim binbir hevesle aldığım yatağın suratına bakmadı kızım 😹😹

edadnmzr

Kedinizin sevdiği bir battaniye minder gibi bir şey var mı? Ben sevdiği minderi önce yatağına koymuştum. O şekilde yatmaya başladı sonra minderi aldım. Şu an uykusu gelince tın tın tın yatağına gidiyor uyuyor 😊

hannnngggg

bizimde tv normalde ünite üzerindeydi kedimi sahiplendiğimde hiç böyle atlama girişimi olmamasına rağmen hesap edip duvara sabitledik suan tvnin üzerine çıkıp oturuyor oradan vitrine atlıyor ama sorun yok yani düşmez monteli cunku kedimin iki tane yatağı var birisi normal yerde duruyordu kullanmadığı icin kaldırdım biride salıncagındaki altına koyduğumuz yatak ve uyuyacağı zaman gelip hamagına atlıyor makromeden yapıldı annem yaptı salıncakta yatmayı cok seviyor cunku yerden yüksek kediler yüksek yerlere hareket eden sallanan şeylere ilgi duyarlar makromeden salıncak yapmayı düşünebilirsiniz cok zor degil biraz el becerisi gerektiriyor ya da kedi otu alıp serpebilirsiniz yatmasını istediğiniz yere kedi otuna her kedi yanıt vermiyor yalnız bu doğru kedi otuna yanıt vermeyen kediler icin matatabi özü öneriliyor oda kavanozda satılıyor ben çubuk olanı kullanıyorum dişleri icin faydalı buluyorum ve ilgisini kaybetmiyor birde bazen ne kadar uğraşırsanız uğraşın kedi istediği yere yatacaktır cunku kedi djkdkd

Seymamila

Battaniyesi vardı ama iç parazit olunca battaniye pislendi atmak zorunda sevdiği şeyler pek var diyemem anlık gelişiyor yani acaba kedi nanesi alıp sürsem diyorum ama nerden bulucam ********daki yorumlarda etkisi yok diyor

Seymamila

Odama alıyorum yatağa bu sefer yine kaçıp yerde yatıyor halıda yada gidip dolabın tepesine oraya birşey koyuyorum yok yeri ilahi sert olucak

Pisipiisiicik

Yatağında uyuyan o daha görmedim bende valla hahsjah iki tane yatağı var geliyo benim koynumda uyuyo minnoşum 💖 alışması sevmesi için catnip kullanabilirsiniz ama ben işe yaradığını inanmadığım için alıp denemedim tırmalama tahtasına alıştırmaya çalışırken, sevdiği kaşar vs bişey varsa böyle deli olduğu çok sevdiği öyle bi yiyeceği minik minik üstüne koyabilirsiniz yada sevdiği ni battaniye örtü bi obje toka vs varsa oraya koyun belki alışır yatar ama kediler kafaya buyruktur salın boşver rahat olmayan yere yayılmazlar heralde bilmiyorum gerçi parke ne kadar rahat tartışılır ama onlara rahat geliyodur belki somfldlg ay neyse çok boş konuştum 🥴🥴

Seymamila

Kedim yatağına alıştı tvye sabitleyemiyorum tv ünitesi yüzünden bu huyu yoktu 1 hafta oldu veya olmadı tvnin tepesine çıkıyor allah korusun üstüne yıkıcak ben odada olmadığım sürece oraya girmesi yasak evimizde misafir var uzun süre kalıcı geldiği günden beri kedim çok hırçınlaştı normalde elimi emer ama artık emiyor koşarak elime atlıyıp sanki et parçası gibi dişlerini geçirip arka ayaklarıyla vuruyor çok hırçınlaştı korkup kaçıyor benden bile neden bilmiyorum ama bu huylarına alışkın değilim mutfaktan da vazgeçmişti şimdi onuda dinlemiyor vuruyor dokundurtmuyot

Seymamila

Hannnngggg kedi hamağınızı İnternetten bakarak mı yaptınız yoksa anneniz kafadan mı yaptı eğer İnternetten yaptıysa tabi eğer hatırlıyorsanız link falan atabilir misiniz bende yapmak istiyorum öyle yüksek yerde durmayı seviyor belki orada yatar yatmazsa da arkadaşımın kedisi var ona hediye ederim☺️☺️☺️

nurokuducu

Kedilere mama dışında alınan her şey masraftır :)

Seymamila

Size katılmıyorum çoğu gerekli şey var herşey mama değil :)