Tüy Sıkıntıları

Kayagokhan17

Merhaba, kedim çok tüy döktüğü için veterinere götürmüştüm, veteriner sağlıklı gözüküyor sorun yok mamayı değiştirmeyi deneyin falan demişti, bende nd kuzu etli mamaya geçiş yaptım. Tüy dökülmesi biraz azalmıştı fakat hâlâ döküyordu, uzun araştırmalar sonucunca mutamin somon yağı aldım kullandım baya etkiliydi neredeyse hiç tüy dökmüyodu. Yağımız 2 hafta önce bitti, tüylerini o mavi eldivenler ile alıyorum, neredeyse 4 eldiven komple doluyo tüyle. Başka ne yapabilirim nasıl çözebiliriz ? Yağ çok pahalılaşmış maalesef alamam şuan :(

Not: kedim dişi ve kısır, şuan Proplan somonlu mama kullanıyoruz.

5 CEVAP

Palyaco

Exclusion mama ve vest plus vitamin taurinli macunu öneririm bizim hiç dokulmuyor birde burda kedi mendili var happy clean wipes 30cm 30 cm guzel bakim yapıyor kurkune 2 tl Di burda haftada 1 kere uygulayın

Warriorsans

Evde haşladığınız balık vs verebilirsiniz iyi geliyor.

Minigimmm

Bizimde yoğun tuy dokulme problemimiz vardı aylar aylar sürdü delirmek üzereydim mama değişikliğine gittim ve vitamin aldim şuan çoook çoook iyi durumda rahatsiz etmiyor artık. Maması virbac vitamin ise biofelinenin tüy damlası. Mamayi sadece kliniklerde bulabilirsiniz veteriner serisi bir mama ve diğer mamalara gore uygun fiyatli. Damlayı ise biofeline markasinin instagram sayfasindan veya tren d yol da kendi saticilari olduğu mağazadan alabilirsiniz. Diğer saticilara güvenmeyin ortalikta sahte ürün fazlasiyla dolanıyor. Mutamin pahali geldiyse biofelinenin somon yaginida alabilirsiniz. Tüye fayda sağlar. Ama dediğim damlanin icinde omega yagida var. 2 ay damlayı kullanin 3. Ay somon yağını alin mesela dönüşümlü şekilde.

Kayagokhan17

@minigimmm dediğiniz damlayı bulamadım, tam adı nedir ürünün. Bende hap gibi bişeyler çıktı.

Kayagokhan17

Yanlış yazmışım buldum şimdi, teşekkür ederim hepinize :)