Sokak Kedilerini Kısırlaştırmak

Zeynepker

Merhaba ben zeynep 7.sınıfa gidiyorum ankarada çankayada oturuyorum ve sitemizde 5 dişi 2 erkek kedi var.1 yıl önce anne kediyi buldum ve 2. Kez doğurdu. sayıları çok arttı ve artık onlara bakamayacak hale geldim. Site yönetimi sayıları artarsa siteden göndereceklerini söylüyor.bir kışı zor atlattık 4 yavruyu ne yaparsam yapayım kaybettik ve hepsini kısırlaştırmak istiyorum.Bedavaya yapan bir yer biliyormusunuz.yardım eden kimse yok ve evimdede 6 aylık bir bacağı kırık bir kedi var.lütfen yardım edin.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

7 CEVAP

Cotontzu_Siri

Belediye veterineri ve barınakla konuşabilirsiniz.

eleta

Merhaba 5199 kanuna gore belediyeler kisirlastirdigi hayvani aldigi noktaya birakmak zorunda istanbulda 153 u arayarak ve belediye veterinerini isteyerek talepte bulunabiliyorsun ankarada bu numara nedir bilmiyorum ortalama 3 gun icerisinde geri getirir dikkatli ol kulaklari kesik kediler kisirdir onlari bos yere yakalama

akitalove

Belediye yapar ama bidaha oraya birakmaz

Zeynepker

Hepinize teşekkürler

Zeynepker

Dediklerinizi araştıracağım

TarcinBey

Eleta
Kisirlastirildigini anlasilmasi için kulakları kesilmesi kötü bir şey değil mi?

Bacagi kirik kediyi tedavi ettirdiniz mi veya şu an ki durumu nasil. Benim kediminde bacagi kirildi ve çok zor bi süreç merak ettim naptiginizi

Zeynepker

Hızla iyileşiyor ve onu sahiplendik 1 ameliyat oldu.