Kedime Ne Kadar Mama Vermeliyim Günlük Olarak

Kedim 19 aylık erkek 4.5 kilo tekir bir kedi. Proplanın yetişkin balikli kedi mamasını kullanıyoruz. Aşırı iştahli bir kedi günde bin defa versem bin defa hepsini yer bitirir 😅 Alerjik bir kedi olduğu için yaş mama kullanamıyoruz. Kedime günlük ne kadar kuru mama vermeliyim?

14 CEVAP

Renklipati

Paketinin arkasında kilosuna göre kaç gr vereceğiniz yazar bence o tabloya uyun derim..benimde 13 aylık 60 gr veriyorum acana tablo bu yönde çünkü

Minigimmm

Proplani bizimkide çok yiyor. Belkide et oranı cok yüksek olmadigi icin doyurucu olmuyor olabilir. Bir yazi okumuştum karbonhidrati yüksek mamalar kedileri şişirir çok sık yedirir cunku protein ağırlıklı değildir karbonhidrat hemen acıktirir diyordu. Bizlerde de oldugu gibi hemen sekerimizi yukseltir o an doyduk gibi hissederiz ama 1 2 saat sonra hemen acıkırız o yuzden diyetisyenler protein önerir. Mama ölçüsüne gelecek olursam sabah ögle aksam 20'şer gram veriyorum gun sonunda 60 gr yemis oluyor. Kedim 1 bucuk yaşında 5 kilo. Sizde 60 gr civari verebilirsiniz. Yeterli gelecektir diye dusunuyorum bazi kedilere ne kadar versende yiyor ac tok farketmiyor o yüzden 5 6 saatte bir vermek ideal bence.

Renklipati

Kediler ne kadar verirsen o kadar yiyor,ama siz ölçülü verince bir müddet sonra buna alışıyor..6.ayında dişi kedim kısırlaştırma olunca mecburen bu ölçüye uymak zorunda kaldım ve inanın bir süre sonra alışıyor..sizde birden değil de gr gr kesilerek azaltarak tam ölçüye gelebilirsiniz

Günlük 60 gr az gelmiyor mi acaba, benimkine bazen az vermek istiyorum sürekli istiyor huzursuz oluyor. Sizde böyle bir durum olmuyor değil mi

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, azalta azalta vereceğim bundan sonra. Bir süre huzursuzlansa da idare edeceğiz anlaşılan :) tekrardan teşekkür ederim

edadnmzr

Kedinizin kilosu fazla değil şu anda bence. Tahminen günlük kaç gram veriyorsunuzdur? Pakedin arkasında ne kadar verilmesi gerektiği de yazıyor. Ben de proplan veriyorum şu an. Baya yiyor kedim bitirdikçe dolduruyorum ama sabah öğle akşam gibi oluyor. Yine serbest besleme, kediniz verme sıklığınıza alışınca hepsini hemen bitirmez zaten bittikçe koyarsınız.

Bu sıralar hafiften azalttım ama eskiden 6 kez yiyodu günlük. Bu sıralar 4e düştü ama kabını yarısına kadar dolduruyorum yiyo bitiriyo hepsini. Bir de proplanın hangi mamasını kullaniyorsunuz acaba?

Öğün olarak yarım kap yiyo bu arada günde 4 kez, 4 yarım kap yiyor.

edadnmzr

Benimki de öyle tamamen doldurmuyorum yarım yarım şeklinde veriyorum. Şu an normal sizinki bence kedinizin kilosu da gayet güzel benimki 5,5 kilo 😂

Warriorsans

Mamanın arkasında kilosuna göre yemesi gereken miktar yazar. Şans da yemek diyince gözleri dönenden 😂 yaş mama ev yemeği kuru mama hatta yemek sandığı her şeye deliriyor. İstediği gibi versem baya ciddi obez olur net 😅

BurcuKaya0

Mama paketlerinin arkasında kaç aylıkken kaç gram vermeniz gerektiği yazıyor.

Sevvalduman

Mamanın arkasından bakarak veriyorum ben proplan kullananların genel bi sorunu benim kedimde öyle

edadnmzr

Proplan kısırlaştırılmış hindili yiyor benimki

Nasıl bu kadar iştahlılar inanamıyorum yahu 😅 deliriyorlar mama için 😄