Kendimizin Üşüdüğünü Nasıl Anlarız?

Pisipiisiicik

Kedilerin üşüdüğünü kulaklarının sıcak veya soğukluğundan anlaşılıyo diye okumuştum bir yerde sizce doğrumu bi bilginiz varmı? Birde nasıl ısıtıcaz sıcak su torbası koyuyorum battaniyeye sarıyorum ama gidip üstüne veya yanına yanaşmıyo sıcaklık gelsin diye önerilerinizi alabilirmiyim

6 CEVAP

Kedin kafalarına göre yatıyolar ama kutu gibi şeyleri seviyolar onun içine minder koyup kaloriferin önüne koyarsanız belki yatar. Benim büyük kedim kalorifer önüne minder koydum orda yatıyor. Ama diğeri dün gece yanıma geldiğinde buz gibiydi kulakları kim bilir nerde yattı eşek sıpası

edadnmzr

Kediler ev ortamında pek üşümezler zaten. Ama kendileri sıcak istediklerinde koltuğa halıya yatağa peteğin yanına falan yatarlar. Sıcak olduğunda yerlere yatarlar mesela. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok yani. Yatağa varsa peteğin yanına veya önüne koyun isterse oraya gidip yatar :)

duman_cat_world

Ev ortamında pek üşümezler diye düşünüyorum, tabii evde kaloriferler yanıyorsa. Ancak kedilerin üşüyüp üşümediğini anlamak için @kedi.bakisi instagram hesabına bakabilirsiniz böyle bir post paylaşmıştı🌼

putmeinatrance

Yumak gibi kendini sarıp uyuyorsa üşüyordur kulaklarına ve patilerinin sıcaklığına bakabilirsiniz kalorifer yatakları var bu yönde iyi bir tercih olur ben mesela üzerine ince bir battaniye örtüyorum eğer üstüne çıkıp uyuyorsa üşüyüp üşümediğini o şekilde anlayabiliyorum

teddybal

Benim kızın da beton fantezisi var kulakları-patileri buz gibi bulup kaldırıyorum, yataklara girmiyor, battaniye sevmiyor, kedi evine selamı bile yok sırf bu yatsın diye almıştım, üstünü örtsem uykudan kalkar çıkar örtünün altından, üşümeyi seviyor sanırım deli midir nedir:(
Keşke evim yerden ısıtmalı olsaydı:')

Pisipiisiicik

Ya kısırlaştıracaktım bağışıklığı düşük çıktı immunex kullanıyoruz şimdi hasta olmasın diye endişelendim tekrar düşük çıkmasın bağışıklığı