Kedimin Etrafa İşemesi

suleymanefe

herkese merhabalar kedim yakında 1 yaşına girecek 2 aylıktı sahiplendiğimde geçen aylara kadar hiçbir sorun yaşamamıştık ancak son 2 aydır halılara idrarını yapmaya başladı ve denemediğimiz yöntem kalmadı tuvaletini yaptığı yerlere mama koyduk etrafına bir yere yine yaptı kedi kovucu sprey aldık yine yaptı en sonunda veterinerin önerisiyle bitkisel bir duygu durum düzenleyici aldık psikolojisi bozulmuş olabilir diye ancak bugun yine yaptı halılar haftada 1 yıkamaya gidiyor artık gelir gelmez aynı gün içerisinde tekrar yapıyor yaptıktan sonra da halıyı eşelryerek gömmeye çalışıyor püskürtme seklinde değil resmen tuvalet olarak görüyor özellikle eve misafir geldiğinde misafirin oturduğu mindere misafir kalkar kalkmaz gidip idrarını yapıyor nedenini ve çözüm önerilerinize ihtiyacım var

4 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Veterineriniz psikolojik ilacı neden yazmış acaba, kızgınlıkta olduğunu anlayamadı mı? Size böyle bir bilgi vermedi mi?

edmrcglu

kısır değilse kızgınlıktan kısırlaştırmanız iyi olur kısırsa da maalesef bilemiyorum çok zor bir durum başka hekimlere de sorun isterseniz geçmiş olsun

suleymanefe

öncelikle teşekkür ederim arkadaşlar kedim kısır ve veterinerin ilacı vermesi hususuna gelecek olursam da kedim belirli başlı yerlere idrarını bırakıyor ve bunu resmen bize bir işaret gibi yaparakyatak odalarımızın önüne ve yatak odamızın içerisine yapıyor ortak kullanım alanı olan salon veya mutfağa asla yapmıyor ve artık kendince çok normalleşmiş bir şekilde gözümüze bakarak bu işe devam ediyor

Aliye87

Kısırlaştırıldıktan bir süre sonra malesef bu alışkanlıklara bir süre daha devam edebiliyorlar :/ İnşallah atlatır bu durumu en kısa zamanda. Size de sabırlar diliyorum, zor bir durum ne yazık ki.