Sokakta Ayaklarımıza Sarılıp Peşimizden Gelen Kediyi İçeriye Alıp Doyurduk Hava Soğuk Ne Yapabiliriz

Badeemm

Çok uysal kendini sevdirmeye bayılan aşırı tatlı bir kedi, zorla kucağa atlıyor, kendini sevdiriyor, peşimizden geliyor. Sokak kedilerine göre fazla uysal. Ayaklarımıza sarılınca eve getirdik, evde kedi maması vardı yedirdik suyunu içti kucağımıza gelip uyumak istiyor. Karnında bi bölgede tüy dökülmesi ve ufak bi kızarıklık var acaba mantar olabilir mi gece gece veterinere de götüremiyorum kedi kumu koyup yanına götürdüm ama korktu tuvaletini nasıl yapacak acaba sağlıklı duruyor ama miyavlarken de sesi çıkmıyor. Sabaha kadar evde tutmak doğru bir tercih mi, ne yapmalıyım sizce kararsız kaldım?

4 CEVAP

edmrcglu

belki dayak yemiş de olabilir o bölgeye temas etmemeye çalışın yine de bence bu gece yanınızda kalsın havalar çok soğuk içiniz rahat edecekse ve şu an imkan dahilindeyse 7 24 açık hekimlere başvurabilirsiniz olmazsa da yarın muayene için bir götürseniz sonra sahiplendirseniz çok iyi olur o sürede de siz de kalır müsaitseniz 😔 eminim birçok kişiye gitmek istemiştir almamışlardır size sığınmış bu iyiliğiniz hayat boyu iyi şans getirsin size 🙏

Aliye87

Merhabalar,
Genelde kumun üzerine koyduğunuzda kendileri anlıyorlar ne için olduğunu. İhtiyacı olunca muhakkak gidecektir. Sabaha kadar uaşabileceği bir yerde olması faydalı olur. Tüy dökülmesi ile ilgili bir bilgim yok malesef. Veterinere götürebilirseniz yardımcı olacaktır.

Sabaha kadar nispeten izole tutulursa daha iyi olur gibi. Çünkü iç-dış parazitleri olabilir ve bu sizin için de riskli bir durum doğurabilir. Eğer bir müddet sizde kalacaksa en azından iç-dış parazit ilaçlarını yaptırmanız hane halkının da faydasına olur.

Pikapru

Kumuna içgüdüsel olarak tuvaletini yapar diye düşünüyorum. Eğer belli bir süre sizde kalacaksa bu süreçte sahiplendirme ilanı açabilirsiniz Instagram sayfalarında, Twitter'da, bu uygulamada ve sahibinden'de. Arkadaşların da dediği gibi mantar ya da dayak yediği için tüy dökülmesi olmuş olabilir. Şansı bol olsun 💙🌿

Gmz91910

Mümkünse banyo da sıcak bir alan yaratmanızı öneririm yada uygun bir odanız var ise çok daha iyi☺️ Genel durumu çok sağlıklı duruyor ama yinede parazit riski var kendinizi de korumanızı öneririm☺️ Umarım yavrunun tüy dökülmesi çok basit birşeydir çok geçmiş olsun🙏🏻