Kedim Çok Yemeye Başladı

duygudonmez

4 yasindaki disi Kedimi 1 bucuk ay önce kisirlastirdim. Daha sonra forlance marka kisirlastirilmis bir mama aldık. Fakat kedim eskiden 1 kap mamayi 1 günde yavaş yavaş yiyip bitirirken şimdi surekli mama yemek istiyor. 1ayda 1 kilo yerdi şimdi 1 ayda 2 bucuk kilo mama yer oldu. Cok çabuk acıkıyor vermeyince de sürekli miyavliyor verene kadar susmuyor. Resmen ye iç kaka yap dönüşüne girdik. Bağırsaklarda güzel çalışıyor masallah böyle giderse ne kum ne mama yetistirebilecegiz. Kimileri kisirlastirmadan sonra çok yer sonra düzelir diyor. Acaba mamayla mi alakalı bir durum bu anlamadım. Sanki durmuyor hiç midesinde hemen bağırsaklarına gidiyor mubarek ilgimizi kuruttu kum kabında ağzına kadar doluyor her gün 😁

3 CEVAP

Palyaco

Mamanizla alakalı büyük bir ihtimal

hannnngggg

ye iç sıc durumu varsa bu mamadan besin alamıyor içimde tutamıyor anlamına geliyor mama yaramamış yani birde kediler kısırlasınca daha fazla yeme isteği kilo almaya meyilli oluyorlar tavsiyem günlük yemesi gereken gramı aşmamanız onun sağlığı icin doğru olanı mesela günlük 60 gr yemesi gerekiyor diyelim sürekli yemek istediği icin 60 gr ı 4 e bölerek verebilirsiniz yani 20 gr 20 gr gibi az az ama 60 gr ı geçmeyecek şekilde bende suan aynı durumu yaşıyorum doymuyor sürekli yemek dileniyor gibi ama vermem gerekenden fazlasını da vermemeye çalışıyorum

putmeinatrance

Muhtemelen kısırlaştırdığınız için daha sık yemeye başladı eğer mama kabı boşaldıkça mama koyarsanız tabiki yiyecektir siz miktarını gramını kedinizin yaşına göre ayarlayıp günün belirli saatlerine bölüp o şekilde verin ki düzene girsin aksi taktirde kısır olduğundan daha fazla kilo almaya meyilli olacak ileride sağlık problemi yaşayabilme durumu söz konusu