Arkadaşlar Sokak İçinde Son Sürat Giden Çöp Kamyonunu Nereye Şikayet Edebilirim?

Gmz91910

Saat 23.00da geçen çöp kamyonu sokak arasında son sürat gidiyor önüne bir canlı çıksa duramayacak kadar hızlı.şikayet etsem nereye etmeliyim ?nereyi aramalıyım?

3 CEVAP

buusracikk

Bağlı olduğunuz belediyenin şikayet hattı vardır ya da cimer üzerinden şikayet edilebilir ama açıkçası umursayacaklarını düşünmüyorum. Türkiye genelinde hayvan hakları kanunu olması gerektiği gibi işlemiyor onların canı yokmuş gibi davranılıyor bunu da umursamazlar. Bir insana çarpmadıkları sürece hayvanların canının hiçbir önemi yok insanların gözünde. Biz sinirden delirmemizle dışarıdaki yavrucaklar da ölümle burun buruna gelerek yaşamak mecburiyetinde bırakılıyoruz.

Zeke

Aradığınızda plakayı mutlaka belirtin bir de sadece hayvanlar adına korkuyorum demeyin.. malesef hayvanlar denince ciddiye alınmıyor, kardeşim-yaşlı dedem vs deyin...
Bir işe yarar mı bilmem ama işte..

Gmz91910

Evet haklısınız hayvanlara çarpacak dersem umursamazlar ben yine de plakayı alıp şikayet edeyim aslında saat 23 te çok geç bir saat değil bizlerde tehlike altında sayılırız.