Hamsterimi Evden Götürmem Lazım

nwncyq

Hamsterim eve geleli 1,1 buçuk ay olmuştur. Bu yıl sınavlarıma odaklanabilmem için maalesef hamsterim Nancy e elveda etmem lazım. Ne yapmalıyım? Çok canım acıyor. İstemiyorum ama elveda etmem lazım.

13 CEVAP

buusracikk

Üniversite sınavına evde muhabbet kuşum varken çalıştım. Kpss sınavına evde karnı burnunda hamile bir kedim varken çalıştım. Vizeleri ve finalleri saymıyorum bile. Evde baktığımız hayvanların odaklanma sorunu yaşattığını düşünmüyorum aksine kafamızı dağıtıp daha iyi odaklanmamızı sağlıyor. Hamster beslemedim hiç ama eminim kedi beslemek kadar zor değildir kediler ufak bebek gibi sevilmek kucakta gezmek istiyorlar onlara da ekstra zaman ayırmak gerekiyor ama 5 dakika da olsa o zaman ayırılabilir diye düşünüyorum. Başka birine verirseniz verdiğiniz kişi ne kadar iyi bakabilir ondan emin olun öncelikle hayvana da eziyet olmasın. Petshoplara da vermeyin hayvancağıza yazık. Hiç vermemeniz taraftarıyım fakat çok sorun olacağını düşünüyorsanız güvendiğiniz birine sahiplendirebilirsiniz

pikaa

hamster bakımı o kadar zor değil ki sınavlarınla ne alakası var anlayamadım kedi köpek olsa hadi neyse de hamster nasıl sınavlarına odaklanmana engel oluyor? kafesinde zaten hayvan yemini suyunu verirsin haftada 1 de talaşını temizlersin olur gider yani kafesi parkur gibiyse seni bile hiç takmaz kendi kendine eğlenir günde 10-15 dakikanı bile ayıramayacaksın bunu ön görüp almamalıydın bence vicdanını rahatlatmak için burada soru sormuşsun kendin kararını vermişsin zaten vebali senin.

NorthNight

1-1,5 ay önce sınavlarınıza odaklanmanız gereken bir yılda olduğunuzun farkında değil miydiniz? Ayrıca napıyor hayvan elinde çay çekirdek karşınızda çene çalıp dikkatinizi mi dağıtıyor. Kusura bakmayın ama çok komik ve saçma bir bahaneniz var.

Zesinnn

Bahaneler arkasına sığınmayın. Gerçekten çok komik ve üzücü bir durum madem bakamıcaksınız neden sahiplenirsiniz ki can bu peluş oyuncak değil o hayvanda bir canlı

leolenslimon

Hayatımda başka hiçbir şeye değişmem onu yeter ki o olsun gerisi hallolur

duman_cat_world

Kedi deseniz anlarım ancak hamster bakımı hiç zor değil ki... Ömürlük bir karar alıyorsunuz hayvan sahiplenmek ciddi bir şey iki kere düşünmelisiniz. Hayvana eziyet oluyor bu, eve ve size alışıyor sonra bırakıyorsunuz.

leolenslimon

Aynı problemi yaşıyoruz benim kedim var ama o olsun yeterki dersime engel olsun moduna girdim çıkamıyorum

NorthNight

Şunu da ekleyeyim; 2,5 yaşında oğlum ve kedimizle kpss ye hazırlanıyorum. İkisinin sorumluluğu, ev işleri vs vs…Ama hiç biri engel değil, canınız isteyince çokta güzel odaklanabiliyorsunuz.

D-O

Kedim bagisikligi dusukken yavruyken kizginliga girmisken hem calistim hem tez yazdim. Evet zaman zaman zor oldu, zaman ayarlamasi yapmam gerekti, uykusuz kaldigim zamanlar da oldu ama hicbir seye degismem onu :D
Hatta varligiyla stresimi azaltti, onunla ilgilenmek oyun oynatmak kafami dağıttı bana destek oldu.
Bence sinava hazirlik bir sebep olmamali olamaz. Gerekli organizasyonu yaparsaniz hepsini halledersiniz. Hayat bundan sonrasinda daha az yogun olmayacak ki, hep sorumluluklar gorevler yapilacak isler var. Onceliklerinizi belirleyip zaman planlamasi yaparsaniz cozulur.
Hamsteriniza veda etmek zorunda degilsiniz bence

Mia2021

Bahaneniz o kadar basit ki sanki hemstr yan evin icinde. Zıplıyor bağırıyor aşka sizfirsat vermiyormuş gibi öyle bile olsa sahiplenmemeliydiniz. Ayrıca şuna da açıklık getirmek istiyorum kendimden örnek vererek eşim jandarma personeli ve eve arada bir gelir uyumak için bı nevi evi otel gibi kullanir gelince asla ses yapamazsın çünkü mermi seslerinden uykusu çok hafif kedim Mia da asla yerinde durmuyor gündüzleri ordan oraya konuşuyor eşim normalde kedilerden hoşlanmaz. Ama Miaya aşık şuan benden çok seviyor uykusundan uyandirilmaya asla tahammül edemez iş konusu yoksa acil görev vs. Uyanırsa kıyamet kopar Mia onu kaç kez uyandırdı aldı yanına beraber uyudu ben kedim süpürge sesinden korkuyor diye evde süpürge bile acamaz oldum korkmasin ayrıca bende ders çalışıyorum sınavlarım var yani demem o ki şu söylediklerinize siz inanıyor musunuz. Sanki hemstr deli dana gibi ordan oraya evin üstünü altına getiriyorda böyle yazıyorsunuz pess

Mayavebambam

Hemstar bakmak çok kolay benimde vardı suyunu koyun yemini koyup taşlarını temizlerseniz günde sadece 5 dakika ayırmak zorunda sınız sınavları bahane etmeyin bakamiycaksanız sahiplenmiycektiniz hayvan karşınıza geçip size çene çalmıyor ya gerçekten çok komik ve üzücü bir durumdasınız

gece18

Lisans zamanlarımda fakültede kedileri alıp derse giriyordum ben. Üstelik akademisyen hocalarımın odaklarından çıkmıyorlardı yavrucaklar bende alıp arada atölyeye getirip bakardım beraber çalışırdık. Motivasyon oluyorlardı bana. Mezunum ama bazen gidip görürüm onları. Şimdide evimde kücük bi yavrucak var eşlik ediyor atölyeme. Bilemedim yazık olur.

Pikapru

Hiç de lazım falan değil. Siz bir canın sorumluluğunu alırken pardon da tam olarak nasıl bir şey düşünüyordunuz? Bir canın sorumluluğunu almak demek zorluk görünce onu terk etmek demek değildir. Dürüst olalım hamster nasıl bakılır, koşulları nasıl olmalı hiçbir fikrim yok ama ne kadar zor olabilir diye düşünüyor insan. Sizi bu denli nasıl engelleyebilir ki siz bu kararı veresiniz? Hadi aşırı sizi meşgul etsin diyelim ki onunla ilgilendiğiniz zaman dilimini başka keyfi zamanlarınızdan kısarak yine dengeleyebilirsiniz. Eğer ki onu seviyorsanız ve koşullarını iyi tutuyorsanız bence terk etmek manasız