Sokak Canları (Soru Değil)

buusracikk

Havalar iyice soğudu dışarıda 10 saniyeden fazla duramıyoruz ama bu soğuklarda dışarıda yaşayan yavruları düşünmeden de edemiyorum. Geceleri sıcacık yatağıma girdiğimde içten içe vicdan azabı çekiyorum elimden gelen bir şey yok biliyorum hepsine yetemem ama vicdanım rahat etmiyor. Bu soğukta ne yaparlar, nerede yatarlar, ne yer içerler düşünmeden edemiyorum. Dua etmekten ve yardımcı olmaktan başka yapacağım bir şey yok maalesef. Rabbim tüm canların yar ve yardımcısı olsun bu kış günlerinde. Allah evlerimizde baktığımız yavrularımızın şansından nasip etsin hepsine. Karşılarına merhametli vicdanlı insanlar çıkarsın. Sürekli dua ediyorum onlar için, siz de bol bol dua edebilir misiniz yavrularımıza? 🥺😔🤲🏻

5 CEVAP

Caglagng

Ne kadar güzel şeyler yazmışsınız, biz elimizden geleni yapalım Rabbim hepsine yardım etsin çok zor gerçekten evdeki çocuklar bile üşüyor bazen dışardakiler nasıl dayanıyor bilemiyorum 😔

buusracikk

Kapıya gelenleri doyuruyorum yatıracak yerim yok hepsine evimi açmayı her şeyden çok isterim ama evde 2 kedim var ve maddi durumumuz ortada şu şartlar altında. Sürekli onları düşünüyorum kim bilir hangi evin bodrumuna balkonuna sığınmışlardır. Allah hepsine evdeki evlatlarımızın şansından versin 😔🤲🏻

Warriorsans

Ah ah gerçekten öyle.. bizim kapının önünde minik kömürlük tarzı bir yer var oraya koli koyduk anne kedi 2 yavrusuyla oraya sığındı. İşin kötü yanı anne hamile ve bu soğuklarda nasıl doğuracak o yavrular soğukta donacak 🥺 arka bahçemizde de kombinin dolabının kapısını açık bırakıyoruz içine giriyorlar birde fazlalıklarımızı koyduğumuz bir bölüm var oraya da sığınan kediler oluyor. Mamayı daha sık vermeye başladık önceden günde 3 kez ön ve arka bahçeye bırakıyorduk artık çok daha sık koyuyoruz çünkü tüm mahallenin hayvanları geliyor ve bu soğuklarda daha iyi beslenmeleri gerek. Ayrıca multivitamin de veriyorum ama malesef hasta hayvanlar da var. Hepsine yetişemiyorum elimde olan bir şey değil ama göz de yumamıyorum 😔gözleri akan kedi için göz damlası aldım ama çok fazla hapşırdığı öksürüğü var hatta bir ara yemek bile yiyemiyordu şırıngayla besledim vitamin verdim falan biraz kendine geldi ama evde bakıma ihtiyacı var.. daha yeni sokaktan ağzı çürüyen yavru bir kedi aldım eve tedavi ettirmeye çalışıyorum. Bir yandan şans da var…

buusracikk

Allah hepsinin yardımcısı olsun gerçekten çok zor hayatları

duman_cat_world

Biz elimizden geleni yapalım o bile kâr. Gerisi Allah’a emanet 🙏

Şöyle bir hikaye vardı;
Bir adam sabah güneşini izlemek için sahile inmiş. Bir çocuk dün geceki fırtınada denize vuran denizyıldızlarını suya atıyormuş. Adam sormuş: neden bunu yapıyorsunuz binlerce denizyıldızı var ne fark edecek ki? Çocuk bir denizyıldızı daha atmış ve cevap vermiş: Bu denizyıldızı için fark etti.

Çok sevdiğim bir hikayedir bu, biz elimizden geldiğinde yardımcı olmaya çalışalım🙏🥰