Tırnak

martha

kedinizin sadece ön patilerindeki tırnaklarını mı kestiriyorsunuz yoksa hem ön hem arka patilerindekini mi ?

7 CEVAP

elaaaa

Hem ön hem arka

apovlitos

arka patilerindeki tırnakları kesmenize gerek yok. ancak oyun oynarken arka patileriyle size veya bir eşyaya zarar verecek derecedeyse kesersiniz. onun dışında ön tırnaklarını kesmeniz yeterli.

Denizzzzzz

Sadece ön arka patiler tırmanmalarında tutabilmeleri için gerekli

elaaaa

Ama rahatsız eder hayvanı uzun olması.

martha

sadece ön tırnaklarını kestiriyordum. bana bi zararı yok eşyalara da yok ama arka tırnakları fazla uzun geldi , tırnaklarını açmadan da görülebilir derecede.

apovlitos

hayır ela hanım rahatsız etmiyor. zaten sadece ön tırnaklarını törpülüyor tırmalama tahtasında. arka tırnaklarını boş yere kesmek hoş olmaz.

apovlitos

çok sivri ve çok uzunsa kesebilirsiniz. arada kendilerini arka patileriyle kaşıdıkları için yara yapabilir, tabii çok uzunsa.