İstanbul Anadolu Yakası/ Kısırlaştırma

Zeke

Arkadaşlar uzuunn bir süre sonra merhaba:)

Beni hatırlayanlar da benim gibi terketmiştir bu siteyi diye direkt özetleyeyim, uzun zamandır kedi bakımı yapıyorum fakat hep sokak+bahçe çerçevesinde idi. Artık bahçe kediciliğimden eve terfi etmiş bulunmaktayım. Artık evimde de bir can var hemi de enn tatlısından🥲🧿

  1. ayımıza yaklaşıyoruz kızımla ve kısırlaştırma vakti geliyor. Geçen gün veterinerine fiyat sordum da her şey dahil toplam fiyat 2500 ₺ dedi.(kan testleri,gerekli diğer testler, operasyon)
    Ona da ocak ayı ile beraber zam geliyormuş. O da allah değil hükümet bilir ne olur....

Bir högh dedik tabi fiyatı duyunca ama açıkçası hiçbir fikrim de yok güncel durumdan.

Ne dersiniz sizce fazla mı yoksa normal mi diyeceğiz buna da bütün her şey gibi 🥲

Anadolu yakası için öneri de alabilirim bu arada.

8 CEVAP

simbakedi

2500 icinde 3 aylik veterinerin kirasi + boya badana falan mi var yuh yani. anadolu degil de avrupa yakasinda eylul ayi sonunda gayrettepe sekerci veteriner kliniginde erkek kedimi 650ye kisirlastirdim (dikissiz+gaz anestezi+kan tahlili). eger cok uzak kalmazsa disi icin de fiyat sorun bence, cok memnun kaldim cunku ben. ayrica anadoluda olan varsa soyleyecektir, cok daha uygun yer bulursunuz. ben o donem erkek kedi icin en pahali yerde 1300 duydum, diside max 1700 olurdu o fiyat, sizinki cok ucmus

simbakedi

ben erkek kedimi bıraktığımda 1-1.30 saat sonra geri aldım, uyanıktı. zaten gaz anesteziyi biliyorsunuzdur, ayılmaları vs daha kolay sürüyor. arayıp sorduğunuzda kaç saat sonra alırım derseniz de söylüyorlar. hafta içi sabah saatlerinde götürürseniz hiç trafik sorunu yaşamazsınız, hafta sonu sabah saatleri de o kadar yormaz. ama akşam üstü gibi saatlerde kediniz biraz stres olabilir ama çok anlayacağını sanmıyorum zaten anestezi etkisinde oluyor

duman_cat_world

Ben İstanbul Avrupa yakasında dişi kedinin her şeyle beraber 1000'e kısırlaştırıldığını duymuştum. Ben de Bursa’da gaz anestezi+estetik dikiş+yakalık yok+ dış parazit damlası 510’a kısırlaştırdım erkek kedimi.

Veterinerin söylediği fiyat da yani ne biliyim. Başka veterinerlere de fiyat sorun 2500 nedir.

anilzi

Bizim kızında kısırlaştırma zamanı geliyor aşılarını yaptırdığımız veterinere sorduk 1300 ameliyat 700de kan testleri dedi.istanbul Maltepe. Bizde daha uygun bir yer arayışındayız.

myluvchanel

İzmir'de yaşıyorum bizim veteriner her şey dahil 800 dedi. İstanbul mu pahalı, burası vet mi çok ucuz yoksa başka bir yerde mi yaptıralım

Renklipati

Bende 6 ay önce tahliller gaz anestezi estetik dikiş ve dişi kedim biraz pahalı oluyor 1000 TL ildi Avrupa yakasında oda kliniğimiz pahalı olduğu halde..zaten çok kalmıyor kedinizi bıraktığınız an tüm tahlilleri hızlıca yapilp operasyona alıyorlar. Gaz anestezi olunca hemen uyanıyor bir kaç saatlik bir kalma durumu oluyor çok uzun sürmez yani getirip goturmenizde. Zaten biraz yarı aygın olunca tam kendine gelene kadar evde olursunuz

Zeke

Aynen bizimki de gaz anestezi, estetik dikiş, yakalık yok dedi. İşte kan tahlili vs her şey dahil 2500 ocak ayına kadar dedi...
Yuh yani şuan sizden fiyatları duyunca daha iyi anladım.

Peki Avrupa yakasına götürsek ameliyat tahliller vs kaç saat sürüyor?
Yani mesela sabah saat 10 da götürsek kaçta geri alırız?😐
Gidiş dönüşü trafiksiz saati seçeriz ama yol 1 saat kadar sürebilir diyelim, ameliyat sonrası çok yorar mı etkiler mi yol sizce?
Ona göre yer araştıracağım da.

Zeke

Teşekkür ederim bilgiler için. Araştırayım daha uygun bir yer vardır elbet🥲