Kedime Çip??

Sunshineeee

Merhaba kedime çip taktıracağım da çipin ne gibi yararı var ve çip takıldığında kedimi takip mi edebileceğim biraz bilgi alabilir miyim

1 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Çipi taktırdığınızda kediniz için bir "Animal ID" oluşturulup sizin adınıza yasal olarak kaydediliyor. Takip gibi bir imkân sunmuyor ne yazık ki, keşke sunsaydı. Sadece kaybolması halinde eğer birileri veterinere götürmeyi akıl edebilirse ordaki mikroçip okuyucuyla (her veterinerde de okuyucu olmuyor, o da ayrı bir handikap) çipi okutulup sizin bilgilerinize ulaşılarak kedinizin bulunduğunu haber veriyorlar.
2022 sonuna kadar kedi sahiplerinin taktırması da zorunlu.