Mama Kabını Devirme

Kedim 3 aylık oldu. Son zamanlarda mama kabını çok fazla devirmeye başladı. Mama kabının yanına geldiğinde patileriyle sürekli eşeleme tarzı hareketler yapıyor. Bu hareketleri yaparkende mama/su kabı devriliyor. Bi de üstüne patilerini eşeleyince yerler hep sürülmüş pati izleriyle dolu. Bu durumun önüne nasıl geçebilirim? Aynı durumu yaşayan oldu mu?

7 CEVAP

elaaaa

Benimkin de yapıyor ama devirecek kadar değil,

apovlitos

genelde patileriyle eşeleme hareketi yaptıktan sonra su içiyorlar, bu normal. fakat mama yemeden önce yaptıklarını görmedim hiç. mama kabı oynayınca oyun sanıp deviriyorlar. kaymaması için altlarında lastik olan çelik kaplardan alabilirsiniz.

KedimVar

Benimkisi mamasını yedikten sonra yapıyor. İkili mama kaplarından alın. Onlar devrilmiyor. Ya da altı plastik olan kaplardan da alabilirsiniz.

Teşekkür ederimm hepinize

GoldenOdin

Ağır bir mama kabı kullanmanız gerekir bence porselen falan olabilir

Cotontzu_Siri

Mama kabınızın materyali ne

nyancat

Benim kedimde özellikle su kabına aynı şeyi yapıyor denemediğim kap kalmadı inatla çeşmeden içmek istiyor bende ağır porselen bir kap aldım ondan bile suyu dökmeyi başarıyor nedenini bende çok merak ediyorum