Kedi Dışkı Kıvamı ☺️

Gmz91910

Kedinizin kaka kıvamı nasıl acaba kedilerimden biri ne katı ne cıvık arada bir kıvamda yapıyor şekilsiz kolay dağılan 🤔 genel olarak hep bu şekilde

8 CEVAP

HBsans

Benim kızımında benzer önce gaz çıkararak dediğiniz gibi ne katı ne cıvık şeklinde yapıyor ishal sanıyorum devamında katı şekilde geliyor ishal mi normal mi asla anlayamıyorum 😀

D-O

Benimki su icmeyi boslarsa sert top top yapıyor. Bol yiyip icerse cok yapiyor. Kivami genellikle ne tam sert ne civik. Boyle biraz bastirinca ezilen sekilde gibi ama yine de uzun ince bir formu oluyor (iyice tanimlamaya calistim :D) Bilemiyorum bu normal mi ama sekilsiz olmasi biraz ishal anlamina geliyor olabilir…

Gmz91910

Günde iki kere yada çok yediyse üç kere çıkıyor😀 kumdan almaya çalışırken parçalanıyor zor toparlıyorum kumun içinde aramak zorunda kalıyorum😀 diğer kedimin gayet düzgün ve şekilli çok zarif ve kibar😬🤭

D-O

Hangi mamayi yiyor?
Benimki tahilsiz ve balikli yerken civik yapiyordu
Dusuk tahilli ile karistirmaya baslayinca daha kivamli oldu :D

Warriorsans

Olması gereken günde 1 kez tuvalete çıkması renginin ne çok koyu siyah gibi neden çok açık olmayan orta tonlu bir kahve, kıvamının da şekilli ama çok sert olmayan yumuşak da olmayan bir şekilde olmadı gerekiyormuş. Tabi kediden kediye değişir ama anladığım kadarıyla sizin kedinizde yumuşak kaka sorunu var maması iyi gelmiyor olabilir

Besteyzc

Benimkinin ne sert ne de cıvık ama yumuşak. geçenlerde ishal gibi olmuştu bulaşıyordu yaş mama vermeyi ve evden herhangi bir gıda vermeyi kestim sadece kuru mama verdim su içmesine dikkat ettim ve düzeldi. Ama bazen ishal olmasada diskiya bastırdigim zaman bulaşıyor

NorthNight

Ne çok koyu ne açık kahverengi orta ayarda.
Ne koyun kakası gibi tane tane nede muhallebi gibi cıvık. Biraz garip tarif ettim ama sindirimi sıkıntılı olduğu için hep takibimde en ufak değişimi kontrol ediyorum. Hassas sindirimli mamaya geçmeden önce koyun kakası gibi ve koyu renkte yapıyordu.

Gmz91910

Aaaaa evet ev yemeği de yiyiyor aslında vermek istemiyorum ama çok istiyor kıyamıyorum ona uygun olan yemeklerden veriyorum.kullandığımz mama sanabelle sensitive kuzulu.diğer kedim asla ev yemekleriyle ilgilenmez sadece kuru mama ve yaş mama ile beslenir onda bu sorunu yaşamıyoruz demek ki ev yemeği kaçamakları yüzünden bir süre vermeyim belki düzelir bu durum.