Diş Eti Kızarıklığı

ozgegorucuu

Merhaba, iki kedimde de dişin alt tarafındaki diş etlerinde kızarıklık var. Fotoğrafı bir tanesi için çekebildim sadece. Yemek yemelerinde bir sorun yok, yerken de mamayı çiğniyorlar kıtırdatma sesleri geliyor.
Bu kızarıklık neden olabilir?

4 CEVAP

Warriorsans

Mama kabı plastikse yada kalitesiz bir metalse olabiliyor yada çok farklı sebepleri de olabiliyor. Dr animal sprey kullanabilirsiniz iyi gelmezse veterinere gitmelisiniz ilerlemesin

edadnmzr

Kedileriniz kaç aylık diş değiştirme zamanlarında da bu şekilde kızarıklık olabiliyor. Virüsler de yapabiliyor böyle kızarıklıklar aynı zamanda

ozgegorucuu

kalıcı dişleri çıktı, 9 aylıklar

edadnmzr

İkisinde de olduysa viral enfeksiyon olduğunu düşünüyorum ben. Umarım değillerdir ama, calicivirüs veya koronavirüs olabilirler. Veterinere götürüp test yapmalarını isteyebilirsiniz. Ne kadar erken test o kadar iyi. Yoksa size sürekli damlalar antibiyotikler aldırıyorlar. Virüs kaynaklı olduğu için de diş etleri geçmiyor tabi siz de ilaçlara boşuna para vermiş oluyorsunuz.