Kulağına Küpe Olmayan Köpek, Kediler İçin Tehlikeli Olabilir Mi?

Merhaba, sitemizde birçok köpek var çoğu da tatlı, uysal, insanlara karşı hiçbir agresif davranışları yok. Çok seviyorum onları 🥰 Hatta tedavi ettirdiğim köpek var sitede🥰 Ama geçen gün iki tane köpek, bir kediyi sıkıştırıyordu, biz devreye girdik hemen. Bir tane de yavru kediyi kovalamışlardı kedi ağaca tırmandı da kurtuldu. Geçen kış köpekler gözlerimizin önünde iki kediyi parçalamıştı, araya girdik ama yetişemedik. Bayağı etkilendim o durumdan bu yüzden geçen yine öyle olunca ve onlar da küpesiz olunca acaba belediyeyi arayıp aşılattırmak gerekir mi diye düşündüm. Yine sitemize bırakılmalarını talep edebiliyor muyum? Çünkü onları da çok seviyorum ve insan gerçekten bağlanıyor ama tekrar kedilerle ilgili kötü ve travmatik bir şey yaşansın istemiyorum. Siz bu konuda nasıl yol alırdınız? Pek bilgim olmadığı için önerilerinize açığım 🙏🏻Teşekkürler 🙏🏻

2 CEVAP

edadnmzr

Merhaba 2 köpeğin saldırdığı kedi köpeklerin kulağında küpe olmamasından değil saldıraya uğradığı için melek olmuştur 😕
Küpe konusunu da belediyelere haber verdiğinizde aşılarını yapıyorlar. Ama siteye geri getirilmiyormuş sanırım. Aradığınız zaman sorabilirsiniz aslında belediyeye getirip getirmediklerini, yanlış bilgi de vermeyeyim getirmiyorlar diye çok duymuştum 🤷🏼‍♀️

Gerçekten günlerce uyuyamamıştım ben... Ama hani aşılı olsalar belki daha sakin olurlardı diye düşündüm ama tamamen tahmin benimki. Köpekler hakkında hiçbir bilgim yok çünkü...