Artık Ne Yapmam Gerektiğini Şaşırdım Dışkıda Kan Sorununa Bir Çözüm Getiremedik !

semagolge

Uzun süredir kanlı dışkılama sorunumuz var ve 3 4 vet. Danıştık probiyotik , nidazol synulox ve andazol kullandık ama hala tam olarak geçmedi bir öneriniz var mı ? Kedim asla tavuk vs yemiyor mama dışında bir şeyi ağzına sürmüyor .

5 CEVAP

buusracikk

Kanlı dışkının birçok sebebi olabilir. Yabancı cisim yutma, viral hastalıklar, bağırsak enfeksiyonları gibi. Kan tahlili yapılırsa kan değerlerinden anlaşılır ve ona göre bir tedavi uygulanır. Benim kedilerimde de tamamen kan dışkılama sorunu olmuştu bağırsak enfeksiyonu geçirdiler serum ve antibiyotik tedavisi uygulandı çok şükür şimdi iyiler. İlaç önermek doğru olmaz ama bağışıklık güçlendirici ve ishal kesici olarak bize lactoferon isimli bir ilaç verdi veterinerimiz 10 gün kullandık ilaçtan sonra kesildi ishalleri. Kan tahlili şart yoksa anlaşılmaz ne olduğu

izmirle

Kullandığınız mama ile alakalı bir durum söz konusu olabilir tahılsız mamalar bu sorunlara yol açabiliyor. Tahıllı veya az tahıllı bir mama deneyin.

semagolge

Proplan tavuklu yavru maması kullanıyoruz

semagolge

Danıştığım vet. Biri birçok test yapılması gerektiğini ve maaliyetli olacağını söyledi kan tahlilinden hiç bahsetmedi tamamen belirli hastalıkların testlerini tek tek yapmayı önerdi yalnızca

Siyamask

Sizi endişelendirmek istemem ama kanlı dışkılama ciddi bir sorun hastalığı tam belirlemeniz iyi olacaktır. Ona göre tedaviyle hemencecik iyileşir minik