Yaş Mamayı Nasıl Yedirebilirim?

Arkadaşlar merhaba🐾
Kedim 1 buçuk yaşında tekir. Çok seçici bi kedi ve fazla yemiyor. Yaş mamayı hiç bir şekilde yediremiyorum. Farkli farklı markaları denedim koklayıp gidiyor. Sürekli kuru mama yiyor. Tavuk, balık falan yapıp veriyorum ara ara. Tek yönlü kuru mamayla beslenmesini de istemiyorum. Aynı durumda olup da yedirebilen var mı? Fikirlerinize açığım 🐾

12 CEVAP

Lils

Schesir ve meo konservelere benim kedim bayıldı. Bu ikisini deneyebilirsiniz. Ya da miamor kedi çorbası da olabilir

Palyaco

Bizim waffl da hiçbir yasmamayi yemez sadece kedi çorbası ve gimcat elmali fleti onun suyu bol birde felicia fleto tavuklu onunda suyu bol sadece suyunu içer evde pişmiş tavuk balık et yemez cok cok secicidir

Palyaco

Bende hepsini denedim sadece üste yazdıklarımın suyunu içer okadar

Kedi çorbasını gerçekten ilk defa duyuyorum.bu markaları da denemedik daha önce. Yeter ki yesin, mutlaka denetecegim çok teşekkür ederim 🌺

Çok teşekkürler not aldım sizin söylediklerinizi de birinden birisini bari yer umarım :) hayret ediyorum bir arkadaşımın kedisi havuç, ıspanak, balkabağı gibi sebzeler yiyor, meyvelerin bazılarını çok güzel yiyor. Ben eti yediremiyorum:)

Palyaco

Maalesef bize denk gelmiş bazı kediler çok çok seçici oluyor veterinerim 100 de 10 böyle diyor

Mia2021

Gourmet markasını schesir markasını yiyebileceğini düşünüyorum yada yemez ise kendi mamasını sıcak su ile ıslatıp soğuduktan sonra verebilirsiniz

Cook teşekkürler tavsiyeleriniz için, mutlaka deneyeceğim yazılanları 🌺

Benim kızda yaş mama konusunda seçici, schesir nd proplan felica vs hepsini denedim. Severek yemedi. Sadece joleli olanların jölesini seviyor. En son şey yaptım. Kıyılmış püre yaş mamayı kaynamış hafif ılımış su katıp cıvıklaştırdım, he de mama ılımış oldu. Büyük bir şırıngaya çektim ve ödül maması gibi yedirdim. Meo ödül mamasını seviyorsa, hüptirik gibi olanı denenebilir. Birde benimki daha çok bir şey yemektense içmeyi sevdiği için bazen destek amaçlı ilikli kemik suyu veriyorum hafif ılıtıp. Ama kemik suyunun içeriğini mutlaka okuyorum. İçinde herhangi bir tuz, baharat olanı kesinlikle almıyorum. Sadece içinde kemik suyu varsa alıyorum.

Gimlihanim

Sevdiği yaş mamayı bulmak biraz vakit alıyor. Fiyatlar da pahalı olduğundan insanı zorluyor. Ama mecburen bulana kadar denemelisiniz. Bizimki mesela pate (ezme) yaş mamaları hiç sevmez. Parça etli ve sulu olacak. Ancak öyle yer. Bazıları da pate seviyor. Gimliden örnek vereyim. Et ve balığa çok bayılmaz. Tavuk, hindi çok sever. Sevdiği şeyleri takip edin önce. Ondan sonra değişik markalardan daha önce denemediğiniz mamalar alın. Bakalım yiyecek mi? Hiçbirini yine yemezse evde kendiniz haşlama et, balık, tavuk vs verebilirsiniz. Kemik suyu da çok güzel olur.
Kedi çorbaları da güzel seçenek olabilir. Bazı kediler sadece onu yiyor. Bence denemekte fayda var.

nsnci

merhaba , N&D ve Gourmet yaş mamalarını deneyebilirsin.

Tambirmerlot

benim kedim de aynı hatta birkaç ay önce aynı soruyu sormuştum. ben benim delimin derdini anladım elimden yemek istiyormuş. haşlanmış tavuk yoğurt yaş mama vs ufak parçalarla elimle verirsem yiyor. ufak bebek gibi biraz uğraştırıyor ama en azından farklı ve besleyici şeyler de yemiş oluyor diye yapıyorum. bir de böyle verme şeklini değiştirerek deneyebilirsiniz, umarım yer o da.