Hasta Sokak Kedisi

Esrakaya12

Babam iş yerinde beslediği kediyi getirdi 3 aylık temizlemem için ama hastaydı burun akıntısı falan vardı temizledim biraz kötü oldu ama dün iyiydi ve gece kalktığımda garip bir şekilde nefes alıyor ağlamıyorda arada öksürüyor ve kedim ilgilenmek için yaklaşınca saldırıyor sadece ben ve babama geliyor vitamin vericem başka fikri olan var mı

8 CEVAP

simbakedi

buyuk ihtimal ust solunum yolu enfeksiyonudur. belediye veterinerine gotururseniz ucretsiz muayene ederler, eczanede satilan bazi oksuruk suruplari var cocuklara ozel antibiyotik. onlari yaziyorlar genelde gidip eczaneden alip veterinerin verdigi olcuye gore icirince iyilesiyor. ozel bir veterinere gotururseniz 5 gunluk antibiyotik veriliyor genelde sonrasinda bir seyleri kalmiyor. hic imkaniniz yoksa da balik, et, tavuk, ciger haslayip suyuyla verin. o da cok faydali olur. ama veterinere gitmesi daha iyi

huqi

İbb Fatih hayvan hastanesine getirin. Belediye olduğu için çok iyi değil ama hiçbir şey yapamamaktan iyidir. Bugün randevu alın yarına verirler. İlçe belediyesine teslim ederseniz geri gelmeme ihtimali %99 genellikle öldü diyorlar o yüzden sizin dediğim yere getirmeniz daha iyi, ücretsiz zaten

Esrakaya12

Götürecek imkanım var ama zamanım yok diğer kedimi evde tek bırakamıyorum ağlamaya ve bağırmaya başlıyor ikisini hiç götüremem çünkü kavga ediyorlar yarın evde değilim ne yapıcağımı bilmiyorum teşekkürler tavsiyeniz için

Ozzey

merhaba gecmis olsun. ust solunum yolu enfeksiyonuysa antibiyotik baslanmasi gerekir o da mecbur veteriner yaziyor. belediyeye gotururseniz imkaniniz varsa sakin birakmayin. alabilirseniz eve goturun. orada hasta cok kedi oldugu icin diger kedilerin hastaligini da kapabilir. gunde bir kere en fazla 3 gun bir fincan suya yarim cay kasigi sirke koyup siringayla 2 cc icirin. siringayi agizin yaninda dilinin ustune dogru verin. direk icine dogru vermeyin solunum yoluna gider. ya da kefire koyup verin iciyorsa. bagisikligina iyi gelir. zaten hasta daha kotu olur. kefir varsa normalde de verebilirsiniz az olmak kaydiyla haftada bir verseniz yeter.yumurta haslayip sarisini verin o da bagisikliklarina iyi geliyor. sahiplendirmeye calisin imkan varsa. havalar en 2 - 3 ay daha soguk olacak simdi iyilesse bile yine hastalanir. emeginize saglik gecmis olsun

Ozzey

kucugu baska oda varsa koyun kapiyi kapayin. buyuk giremesin. bir sey olmaz sizin de akliniz onlarda kalmaz.

Ozzey

buruna da yine siringayla tuzlu su sıkılıyor izin verirse. deneyin. temizliyor burunu. akinti kesiliyor.

Esrakaya12

İyileşeli baya oldu yeni gördüm yorumunuzu teşekkürler

Esrakaya12

Ve kendisi artık benimle :)