Karma Aşı Hakkında

ebusvenus

Merhaba sevgili hayvansever dostlarım🥰 Kedim Venüs tam iki ay önce karma 1 aşısını olmuştu 2. doz aşımız normalde 13. Kasım’da olacaktı ama karma piyasada olmadığı için vurulamadı. İkinci dozu olması gereken tarihten neredeyse bir buçuk ay geçti bu hafta olacak yine aşı ama iki doz tekrar mı olmak zorundayız? İki doz arasında tarih uzadığı için etkisini kaybeder mi? Hekimimize de soracağım ama size de danışmak istedim :)

4 CEVAP

Pollythelilly

Merhaba.Vet hekimimiz bana 21günü geçmesin baştan başlamak gerekir demişti.1.den sonra 2hafta ile 3hafta arasında yaptırabilirsiniz demişti.Tam 21.gün yaptırmıştım ben 2.dozunu.

edadnmzr

Evet ilk dozu da tekrar olacak maalesef

Aliye87

Merhabalar,
Ben de 24. gün bulup vurdurabilmiştim. İki doz arasında maximum 1 ay geçmeliymiş, çok çok spesifik bir durum olursa -ki aşının bulunmaması da ilk kez istisnai bir durum oluşturdu- ... Bu durumda Karma-1'iniz tekrar vurulacak, sonrasında Karma-2 vurulabilecek.

ebusvenus

Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için, şifa olsun tüm yavrulara vurulalım tekrar :)