Kedimi Dışariya Nasıl Aliştirirm

Sercios

Kedimi dışariya nasil alistircam salsam benden kaca mi

9 CEVAP

KedimVar

Kaçar tabi. Üstelik cins kedi birisi dışarı atılmış düşüncesiyle alabilir. Bence gerçekten çok gereksiz bir şey. Kediler ev hayvanı zaten neden boşu boşuna dışarı alıştıralım ki? Üstelik sürekli dışarı çıkmak ister, hastalık veya pire kapabilir, büyüyünce sokaktan bir kediyle çiftleşebilir... Bütün bunları düşünmek lazım bence kesinlikle yapmayın.

Cotontzu_Siri

Çıkarırsanız hep çıkmak ister. Dışarıda ona zarar verebilecek birsürü şey var. Kaçabilir de. Bence yapmayın.

Cotontzu_Siri

Riske atmayın. Başka bir kediyle kavga edebilir, kaçabilir, araba çarpabilir, insanlar alabilir (cins ya), köpekler zarar verebilir, hastalık kapabilir...

miasugok

Ne zaman sizin bir konunuzu yorumunuzu vs görsem bana siz o kediye bakamazsınız deyişiniz geliyor aşırı sinirleniyorum. Ama konuşmadan da geçemedim. Bence cins bi kedinin dışarı alışması hoş olmaz o da siz de ceremesini çekersiniz yapmayın.

martha

daha çok küçük niye böyle bir şey istiyorsunuz

mustafaparlak

Bence siz yanınızdayken tasmayla çıkarın. Bizimkini öyle yapıyoruz ve biz çıkarmadığımız sürece hiç de çıkmak istemiyor. Sürekli evde durması bana biraz bencillik gibi geliyor. Evet tehlikeler var o yüzden birlikte çıkın. Ne de olsa onların asıl doğal dengesi dışarıda yaşamak. Evet dışarıda doğal denge kalmadı biliyorum ama en azından biraz çimenlik görsün, sürekli eve hapsolmasın.

Sercios

4 ayina gircek ama benim komsumun kediside 5 aylik saliyo kediyi kedi gezdikten sonra binaya girip merdivenlerden cikip eve gidiyo benimkide gezsin istemistim

Sercios

Site icindeyiz etrafi kapali ama kacar yinede demi

Sercios

Mantikli saolun cikaritrsam en fazla tasma alir kendim gezdirirm