Kediniz Bir Ayda Kaç Kg Mama Yiyor?

Betulb97

Kedime 1 kiloluk proplan somonlu kısır açık mama sipariş ediyorum güvendiğim bir yerden, 13 gün olmuş bugün bitti mama. Ve 4 kilo, 4.5 kiloluk bir kedi. Bizimki mi çok yiyip çok yakıyor yoksa normal mi? Sizin kedileriniz kaç kg yiyor ayda?

14 CEVAP

Lils

Ayda 1.5 kg civarı yiyor biraz geçiyoruz sanırım ama 2yi bulmuyor.

simbakedi

tam ayarında yiyor sizinki. 60-80g arası yemeli diye hatırlıyorum 4 kilo civarı kedilerin proplanda. 77 falan yiyor sizinki de sınırı zorlamış :D benim kedim 7 kiloya yakın şu an. geçen ay 5 kilo acana yedi alksdjalksd şu an kısmaya çalışıyoruz. çok iyi bir örnek olmadık sanırım

Renklipati

1 yaş +1 ayık kısır dişi 4,5kg acana kullanıyorum 1800 gr bir ayda anca bitiyor tam ölçülü yiyor 60 gr

Lavinia17

2.5kg yiyor benim kedim :( normalde ölçülü veriyordum ama klinikte kalinca zayifladi artik ölçülü vermiyorum.
Önceden ortalama 1.5-2kg yiyordu

putmeinatrance

11 aylık Exclusion kullanıyoruz ayda 2 kg yiyor

bobby34

bizimki 1,5 kg mamayı 20 günde bitiriyor

Aliye87

Merhabalar,
Kedimin ilk maması Orijen Cat & Kitten idi 1,8 kg'lik ambalajı. 20 günde bitirdi. Şu an rotasyonundaki 1,5 kg'lik N&D'yi 24 gündür yiyor, henüz pakette daha yarım kilo var diyebilirim.

9 aylık kedim 4.5 kilo ve ayda ortalama 2-2.5 kg mama yiyor

Gimlihanim

1,5-2 ayda 2 kg kadar yiyor bizimki. Tam olarak ölçü veremiyorum. Ayda yaklaşık 1-1,5 kg sanırım. Ayrıca her gün 1 öğün yaş mama da yiyor.

Minigimmm

1.5 kg mamayı genelde 26 günde yiyor. Pakette günlük 55 gr yemesi gerektiği yaziyor bizimki 60 gr yiyor. 4.9-5 kilo arasında. Sizinki 80 gr yakın yiyor. Biraz fazla yiyor ama kilosu gayet normal. Demek ki baya hareketli bir kedi. O yuzden de çok yiyor olabilir.

Ozzey

merhaba
kediniz kac yasinda. 4.5kilo tam sinirda 5 ten sonra obeze dogru gidiyor. 13 gun iyi sayilir. normal kilolular icin gunluk 50-60 gram benim bildigim. benimki biraz sisman ama ilk eve geldiginde de hemen hemen ayni kiloydu. geldiginde 5200 di simdi 5600 falan. en son veterineri degistirdigimizde gittigimizde adam sisman demisti. anlattim ama yine sisman dedi. hareket ettirin dedi. mama garibim sabah bir avuc koyuyorum aksam bir avuc. onceden hergun tartiyordum tarti bozuldu artik. :)) ama bizim mama benim avuc tam dolu 30 gram geliyor. gunluk yaklasik 60 gram ayda bir 2 kilo mama aliyorum.

7 aylık kedim, proplan kitten yiyor, bir çay bardağı yiyordu (ajd bardak :D o da 60 65 gr tekabül ediyordu yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi bir karton bardak yiyor o da 70 gr falandır büyük ihtimalle. Ayda 2 kiloya denk geliyor ortalama. Ama havalar soğudu ya bu aralar maşallah iştahlı.

Betulb97

Kedim 1.5 yaşlarında, uzun boylu hareketli ve gözü doymayan bir kedi 😅 sabah akşam ölçerek verdiğim mamasinin üzerine öğlen haşlanmış yumurta tavuk yoğurt vs istiyor. Bir ara 4.9 falandı kilosu, vermişiz biraz. Obez gibi değil kendisi ama göbeği sallanıyor aşağıda sanırım mamasını çok sevdiği icin 🤦🏻‍♀️😂 kısır ve hareketli sayılabilir hani bizi zorlamıyor ama kös kös oturmuyor 😂

C_Crn

1,5 yaşındaki kısır kedimiz 40-45 günde 1,8 kglık Acana mamayı bitiriyor.