Kedim Scottish Mi? British Mi?

meysakcr

Benim 6 aylık iki tane Scottish fold kedim var erkek olan kedimin kulakları küçükken düşüktü 3 aylık olduğunda yavaş yavaş kulakları kalkmaya başladı veterinere gittiğimiz zaman soruyordum sürekli neden böyle oldu diye kulak yapısı böyle bi sorun yok dediler geçen haftada başka bir veterinere gittik o sırada onasa sordum hayır bu kedi British shorthair dedi böyle olabiliyor mu? Yaşayanınız var mı? şimdi benim kedim Scottish mi? British mi?

12 CEVAP

KedimVar

Scottishlerde 3 çeşit oluyor bu düşük kulak.
Tam, yarım ve hafif diye biliyorum. Sizinki hafif kapalıdır dik gibi duruyorsa. Ben de arkadaşımın kedisini british zannetmiştim sonradan Scottish fold ama kulakları hafif kapalı demişti. Yavru kedilerin kulakları 1 aylık olduklarında artık düşük mü kalkık mı olacağı anlaşılıyor.

Merloli

Bana biritish gibi geldi çünkü scottish'lerin burnu daha kalkık oluyor yani tam öne bakıyor ama bu kedinin aşağı doğru bakıyor ve dediğiniz gibi scottish kedilerin büyük olsa bile kulakları kıvrık olur ama resimdeki kedinin değil. Bunun yanında belki kedinizin anne babası biritish ve scottish'tir o yüzden de olabilir ama yinede siz başka bir veterinere danışın derim.

KedimVar

Aslında kedinizin anne babası british ve Scottish se ve kediniz dik kulaklıysa Scottish straight oluyor. British olmuyor.

dollfacepersian

British shorthair olması imkansız. Çünkü onlar dik doğar ve dik şekilde devam eder kulakları.
Kediniz bence Scottish Straight. British shorthair ve Scottish Fold çiftleşmesinden olan dik kulaklı yavruya denir. Kediniz sf geni taşıdığı için önce kulaklar düşmüş sonra kalkmış olabilir.
Aynı örneği daha önce görmüştüm ve onunda Scottish straight olduğu kanısına varılmıştı

srplzngl

Bana da Scottish Straight gibi geldi :)

cute_catTR

ben biritish diye düşünüyorum ama siz yine de bir veterinize sorun

cute_catTR

2 cins de olmayabilir

KedimVar

Sonradan değişmesi bana saçma geldi.

MISRA160

Scootish bence

berin__umay

britsh olması lazım

srplzngl

Ama burnu British'i andırıyor

miasugok

Gerçekten çok tatlı maşallah uzun ömürler versin allah :)