Karma Aşı Sonrası Neden Halsizlik Olmadı?

Cemikoko

Bugün karma 2. dozumuzu yaptırdık ancak bizimki cin gibi ordan oraya koşturmaya devam ediyor. Hala oyun oynamak istiyor, yemesi içmesinde problem yok.
Bir tek akşam saat 6'da yaptırıp geldiğimizde birkaç saat uyudu, son 2 saattir de normale döndü zıp zıp durduramıyoruz evde...

Araştırdım da herkeste halsizlik kusma ateş vs olmuş, tabi olsun istiyorum diye değil de bu durum da normal mi ya??

20 CEVAP

Cemikoko

@cat_expert
saçma ?
Aşının sahte olup olmadığından şüphelendiğim için sordum. Ayrıca daha öncesinde de karma sonrası halsizlik yaşayan bir kedi duymadım. En iyi ihtimalle uykusu olur uyurdu.

Biraz araştırma yaparsanız piyasada deli gibi karma aşı sahtesi dolandığını görürsünüz.
Sorudaki alt metni göremeyen saçma sizsiniz gayet de:)

Cemikoko

@edadnmzr Sorunun ana fikrini anlayan biri❤

edadnmzr

Benimki de birkaç saat uyuyup normale dönmüştü. Veterinerinize güveniyorsanız sahte aşı durumları falan yoksa problem yoktur kediden kediye değişir 🐾

cat_expert

Saçma konularda bugün :))))

Olsa niye oldu olmasa niye olmadı valla garipsiniz.

Cemikoko

Veterinerimiz bölgenin en iyilerindenmiş araştırdığım kadarıyla ama biz de 1 aydır kendisi ile tanıştığımızdan dolayı %100 güveniyorum diyemem😬

Gimlihanim

Olmasın işte ne güzel 🤷🏻‍♀️ Kediden kediye değişen bir durum. İlla kedinizi sarsacak diye bir şey yok.

Cemikoko

@Gimlihanim tabi ki güzel :))
Ben illa ki bir halsizlik olduğunu bildiğim için şüphelendim durumdan.
Yanlış biliyor olabilirim tabi, doğrusunu öğrenmek için sordum zaten 🤷🏻‍♀️

edadnmzr

Saçma ne alaka herkesin sorduğu sorular çok mantıklı ya burada. Geçen biri kedim kolumu ısırıyor neden neden!!! yazmış bu yorumunuzu ona yapın. Ortalıkta sahte karma aşılar geziyor. Genel olarak halsizlik yapan bir aşı. Ki böyle sahte falan haberleri çıkmışken bu sorunun sorulması çok doğal bence.

Cemikoko

@cat_expert halsizlik yaşamayan demek istedim**

@simbakedi evet bizimki de normalden enerjik dolanıyor, uzaylılar mıdır nedir😁😁😁

Oqrenerde06

Bizimkinde de uyku halsizlik yapmadi iki kedimde de merak etmeyin bir sorun olmaz.

Gofi34

Benim kedimde karma aşısında halsizlik yaşamadı ama lösemi aşısında halsizliği oldu arkadaş doğru söylüyor sahte olayları maalesefki çok güvenilir veterinerde oldukça az kime güveneceğimize şaşırdık biri lösemi aşısının zaralı olduğu söylüyor diğeri yapılması gerektiğini gelde hangisine inan bende kedimde bir sorun olunca burdan yardım alıyorum

Cemikoko

Teşekkür ederim.
@gofi malesef evet karma aşı tedarik sorunu çokmuş bu sıralar. Hatta 2 yere sorduk, elimizde yok dediler direkt.
O yüzden piyasada sahteleri dolanmaya başlamış.

Ben de önce araştırdım biraz ve daha önce halsizlik yapmadığını söyleyen birine denk gelmediğim için bir gariplik var mı diye sormak istedim. Ağır bir aşı yani illa ki etki ediyordur diye düşündüm ama olmayanları görünce rahatladım şuan🙏🏻

Renklipati

Biz yaptığımızda karma sorunu yoktu geçen yıl, 1.ve 2.dozda zere sorun olmadı ne iştah kaybı ne kusma nede halsizlik. Kediden kediye değişiyor ille yan etkisi olacak diye düşünmeyin

Aliye87

Merhabalar,
Biz de iki dozunda da bir sorun yaşamadık :)

Palyaco

Karma aşıdan sadece 2 saat durgunluk yaşar kediler onuda uyuyarak geçirir tabi bazı kediler 4 saat uyuyor bizimki gibi