Kedi Almak İstiyorum Ama Anneni İkna Edemiyorum

SudeBuyuk

Kedi almak istiyorum ama annem kabul etmiyor tek sorun ben okula gittiğimde annemin evde kediyle tek başına duramaması ayni hareket ettiklerinden dolayı annem korkuyor annemi nasıl ikna edebilirim .**Yardım ederseniz çok sevinirim **

4 CEVAP

radeha

Bir kedi istemeyen anne olarak yazıyorum ikna olacaklarını pek sanmıyorum. Benim kızım da çok istiyordu -ki ben hayvanları çok severim ve korkmam- ama bakımı zor ve bir yere giderken nereye bırakacağız derdi yüzünden kabul etmiyordum. Bir gün sokakta zavallı annesi olmayan, kardeşini gözlerimiz önünde köpekler parçalayan, sokakta soğuktan titreyen bir kedi görünce kıyamadık aldık. Şimdi evimizin prensi. Ama zor.. Bir yere gidemiyoruz onun yüzünden. Eğer böyle bir olayla karşılaşmasam ki dediğim gibi ben hayvanları çok severim kedi almazdım. Anneni bilemeyeceğim o yüzden.

Bullefprof

Hehhe benim kafadansın benim de iki kedim var . Tavşan almaya ikna edemiyorum

SudeBuyuk

Kedilerin ihtiyaçlarını yanında bulundurunca evde tek başlarına 2 3 gün durabiliyorlar aslında. Kedi bana huzur veriyor bir kere aldık hastaydı başka birine verdik . Hayırlısı

kedici

Annem kedi köpeğin yerinin evde olmadığını düşünen bir kadındı ancak sonrasında mecburen patronun kedisine baktı. Kediyle sadece ben ilgilendim ona hiçbir bakımı konusunda danışmadım ve 1.5 ay sonunda kediyi patronu geri aldı. İlk önce annene bakabileceğinden ve bunun heves olmadığını kanıtlaman gerekir.Bunun için bir hayvana geçici yuva olarak başlayabilirsin.Aynı zamanda anneler her zaman o hayvanında işinin kendilerine kalacağından korkuyorlar. Düzenli ve sorumluluk sahibi olduğunu, arada ona temizlikte,yemekte yardım ederek,isteklerini sorgusuz yaparak ve kendin de çalışkan olarak bunu ispatlayabilirsin. Çok zor birşey değil. Sokaktaki kedileri her gün beslemeye çık sonra zaten senin dışarıya çıkmandan rahatsız olur laf ederse de eve alalım bende dışarıya çıkmayayım de :) Bu arada,Cidden bunları sadece alana kadar yapmaman lazım. Yeri geldiğinde herkes tatile giderken sen gidemeyeceksin. Bir otelde kalmaya gittiğinde sorun yaşayacaksın. Eminsen ve onu kardeşin gibi, kendin gibi bakabileceksen dediğim şeyler işine yarar :)