7 Aylık Kedimi Kısırlaştırma Sonrası Mama Tercihi

Merhaba, 7 aylık dişi kedimi 10 gün önce kısırlaştırdık. Acana kitten kullanıyordum ama yanına acana pasifica aldım suan karışık veriyorum. 1 yaşına kadar yavru mamasına devam mı etmeliyim. Yaş mama olarak nd yada schesir yavrular için alıyordum. Şuan yaş mama da da kararsız kaldım. Pasifica tüm yaşam evreleri için ama yavru kedi mamasını bırakmalımıyım. Yoksa kısırlaştırılmış mamalar mı geçmeliyim. Doktorumuz kilo almaması için kısırlaştırılmış mamalar geçmenizi önerdi ama acana da kısıtlı bu konuda.

4 CEVAP

Palyaco

8 ayına kadar elinizdeki mamayi verin sonra 1 haftalık geçiş için kisir mamaya gecin yetiskin

Aliye87

Merhabalar,

1 yaşına kadar yavru mamasına devam edilebileceğini söyleyen veterinerler ve uzmanlar da var. Bu konu da o kadar kesin değil. 7 aylık da olsa bu hayvan sonuçta belli bir gelişim devresini kat etmekte şu an ve olması gereken "yetişkin"likte değil henüz, "kısır" dahi olsa...

Ömrünün geri kalanında zaten kısır mama yiyecek, ancak şu an yavru mamaları tolere edebilecek bir evrede ve verilmesi de uygun olur gayet.
Yavru mamanızı bırakmanız gerekmiyor. Kediniz hareketliyse kilo problemi de olmaz. Kısırlaşma=kilolu bir kedi demek değildir. İstisnaları çok var..

Yaş mamada Schesir'in yok ancak N&D'nin kitten yaş mamalari var. Yaş mamada durum o kadar da fark etmiyor. İstediğinizi verebilirsiniz.

theyusra

pasifica zaten for all life stages olan bir mama, her zaman verebilirsiniz sıkıntı çıkarmaz merak etmeyin.

nsnci

Merhaba ,
1 Yaşına kadar N&D Tahılsız Yavru mamalarından verdim. 1 yaşından sonra kısır mamaya devam ettik.
Haftada 1 adet yaş mama (gourmet)