Kısırlaştırma Sonrası

bobby34

merhaba kedimi az önce veterinere bıraktım kısırlaştırılacak ( erkek kedi) akşam da alacağım. sorum şu kısırlaştırıldıktan sonra dikkat etmem gereken şeyler nelerdir

10 CEVAP

dnyilmaz

Ben dişi kedimi kısırlaştırdım. Erkek kedileri bilemiyorum tam ama kızım için Hills restorative mama almıştım. Ameliyat sonrası yenilen bir mama kızım iştahsız olsa bile yemişti. Sizde herhangi bir yaş mama alın. İlk gün biraz zor geçmişti bizde ama geçiyor korkmayın geçmiş olsun.

Arzbala

Benim kedimde dişi erkek kediler daha kolay diyorlar. Bende kısırlaştırdıktan sonra 3 gün yaş mama verdim Vets plus Salmon onu çok seviyor. Sizde yaş mama verebilirsiniz. Extra erkek kedilere ne yapılır pek bilmiyorum.

NorthNight

Her gün (günde bi kaç kezde olabilir) yarasını batikonla silin, 2-3 gün yaş mama ile besleyin kabızlık yaşayabilir yoksa.
Kumunu tamamen döküp temiz kum koyun, sakin sıcak bir yere dinleneceği yatak hazırlayın. Ve ilk 1-2 gün atlama/zıplama hareketlerine dikkat edin ilgisini çekecek, oynamak isteceği şeyleri kaldırabilirsiniz.

Warriorsans

Şimdiden geçmiş olsun

NorthNight

Trivazol mantar ve bakteri durumları için o biraz daha farklı alanda kullanılıyor tedavi amaçlı. Batikon ise önlem amaçlı bölgeyi steril hale getirir, antiseptik yani. Birde yara bölgesini kurutup iyileşmesini hızlandırır.

NorthNight

Veterinerden dahi batikon isteyebilirsiniz bi şişeye azıcık koyup verse yeter size.

bobby34

teşekkürler ❤️❤️

bobby34

batikon yerine trivazol krem olur mu @NorthNight

bobby34

sağol canım @Warriorsans

bobby34

çok sağol @NortNight