Kedim 1 Yıldır İshal

Merhaba arkadaşlar. Benim 16 aylık bir exotic shorthairım var ismi gazoz. Bana geldiğinde 3 aylıktı ve yaklaşık olarak 4 aylıktan beri ilk başlarda aralıklı sonrasında ise devamlı ishali var. Öncelikle şunları söyleyeyim bu konu için 4 farklı veterinere gittim. Hills in ishal için olan iki çeşit mamasını kullandık. Flagly gibi ilaçlar denendi. Kedi probiyotikleri hem toz hem sıvı formda hepsini denedik reflor da denedik. Şuan sanabelle marka mama kullanıyorum. Bu arada kan tahlilleri idrar tahlili röntgen ultrason her şey çekildi. Ve altı ay kadar önce parazit tedavisi gördü. Bütün aşıları tam. Patates pirinç tavuk bunların hepsini denedim. Şuan veteriner tavsiyesiyle diasolve kullanıyorum ama onun da bir faydası olması. Kakası bazen sulu bazen puding kıvamında. Kilo kaybı yok ama almıyor da iştahında bir sorun yok. Fakat son bir aydır miyavlaması çok arttı karnının ağrıdığını düşünüyorum bu ishal yüzünden. Ben denenebilcek her yöntemi denedim artık çarelerim tükendi. Kolonoskopi gibi işlemleri de yaptıramıyorum çünkü oğlumun ppdh diye bir çeşit kalp hastalığı var. Bir bilgisi fikri ya da başından böyle bir şey geçen biri varsa içinizde yardımcı olursanız çok sevinirim. Oğlumu bu dertten kurtarmak için her şeyi denedim ama başarılı olamıyorum

4 CEVAP

irmtnc3

1 yıl çok çok uzun bir süre büyük ihtimalle kronik ishal sorunu var sizinlinde biz royal canin sensible 33 kullandık kullanıyoruz 1 aylık ishalini 1 haftada geçirdi bu mamayı bırakınca anında ishal oluyor ömür boyu bu mamayı kullanılacaz gibi gözüküyor öneririm

Çok teşekkür ederim sanırım bir de bunu deneyeceğim umarım benim oğluma da iyi gelir :(

Bizimki ishal olduğu için çok fazla poposunu temizliyor bir gün malt vermesem kusuyor. maltı da azaltıp royal canini deniycem çok teşekkür ederim biraz içimde umut oldunuz

Warriorsans

Bizim yaklaşık 2 aylık bir ishal sorunumuz oldu royal canin sensible 33 mama kullandım ama malt dahil hiçbir şey vermedim ilk hafta sadece mama yedi ve 4 günde ishali geçti. Geçmiş olsun inşallah sizin kedinizin de ishali geçer.