Proplan Mı Alleva Mı

Cennet29

Arkadaşlar deride kaşıntıdan dolayı tavuk alerjisi olmuştur diye veteriner önerisiyle proplan somonluya geçtik. Ama kedimde kokulu gaz sorunu var. Şimdi veterinere böyle bi sorun var diyorum mama değiştiğiniz için olabilir devam edin diyor. Neden mama değişmeyi önermedi sizce 😔 alleva marka geyikli ve tavşanlı sipariş etmiştim sizce iptal mi edeyim yani. Mamasını değişmeyip proplana devam mı 😏 veteriner cok alakalı değil. Ztn burada 1 tane veteriner var başka yok. Bilgili biri yardımcı olablir mi

4 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Bu durumu, meseleyi çok daha farklı boyutlardan değerlendirecek bir veterinere danışmanız daha doğru olur. Tek bir veterinerin, hatta neyi neden yaptığına dair bir açıklama bile getiremeyen bir veterinerin görüşüne bağlı kalmak zorunda değilsiniz.
Öncelikle burdaki belirsizliğin ne olduğu ve neyden kaynaklandığını doğru bir şekilde tespit edebilecek bir veterinerden sonra sorun mamadansa ona göre bir çözüm aranır.

Durumunuzdan bağımsız olarak bakılırsa, Alleva'nın içeriği ve niteliği Proplan'dan kat kat daha iyi. Şartlar uygunsa en iyi tercih olabilir hatta.
Yavrunuza da çok çok geçmiş olsun.

Lils

Alleva'ya geçebilirsiniz

Cennet29

Ben küçük bir şehirde yaşıyorum ve malesef sadece bitane veteriner var. 😏 O yüzden elimizdekiyle yetiniyoruz işte 🙄 derisinde kaşıntı var ve görünür bi sebep yok deride. Ve bunu inceleyecek kapasite yok burda şehir dışına da kediyle çıkmam imkansız gittiğim yerde neyle karşılayacağımda bellisiz ztn. Allevaya başlayayım inşallah bebeğime iyi gelirde artık hep ona devam edrriz 💖❤️💖

Lokumcukk

Bizde purina proplan somonluya geçtik dediğiniz gibi bir sorun olmadı kediniz daha önce balıklı tüketmediyse birden ağır gelmiş olabilir yada üşütmüş de olabilir Allevayla karıştırıp verin bence zamanla düzelecektir