Kedim Fazla Hırçınlaştı

Seymamila

En baştan başlamak istiyorum normalde böyle bir kedi değildi yavaş yavaş hırçınlaştı öncelikle 1 aydan fazla bir süre önce eşimin kardeşi bizle yaşamaya başladı kardeşi geldikten sonra kedimin hal ve hareketlerinde değişiklik oldu sevmeye gitsek uzaklaşıp kaçıyordu çağırsam umursamaz hal aldı son bir haftadır asıl sorun ortaya çıktı tv ünitesine saldırıyor düşürmeye çalışıyor elimi emer normalde şimdi elimi gördüğü anda düşmanmış gibi saldırıyor ve arka ayaklarıyla vuruyor saldırmak dediğim resmen dişlerini derimin içine geçiriyor sandalyeleri yere fırlatıyor hızlı hızlı koşup etrafa vuruyor kendini ben bir gün yemek yaparken eşim bağırıp beni çağırdı kendine zarar vericek kafasını duvarlara vurup duruyor diye ben kedimi böyle görmeye alışkın değil acaba nesi var anlamıyorum ve üzülüyorum ayrıca zarar da veriyor hem kendine hem bize hem etrafa lütfen yardımcı olur musunuz

2 CEVAP

hannnngggg

kediler belirli aile fertleri dışında sosyal değiller pek en azından bazıları bence eşinizin kardeşinin eve gelmesi onun icin bir stres faktörü olmuş huyu suyu değişmiş ben bu yüzden evime misafir kabul etmiyorum ama bu herkes icin olası bir seçenek degil eşinizin kardeşine davranış tutumu nasıl yani tıslıyor mu onu görünce kaçıp saklanıyor mu veya ona da saldırıyor mu böyle belirtiler varsa sorun odur diye düşünüyorum alıştırmak icin eşinizin kardeşi ödül mamasını eliyle yedirebilir onunla vakit geçirip oynatabilir biraz bag kurabilir

Seymamila

Kedim çok insan canlısı annemin ailesi kalabalık sürekli bize geliyorlar biz gidiyoruz bebekleri var kedim bebekle dahi oynuyor ayrıca eşimin aileside sürekli gelip gidiyor ama ilk defa kardeşinde böyle bir sorun oldu görünce saklanıyor son hız kaçıyor o hızla bir yere çarpsa maazallah birşey olucak kardeşine söyledim fazla yaklaşma dokunma korkuyor diye