Kısır Kedi Maması

oykuyildiz

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 haftadır mama araştırıyorum . Elimde ki mama bitmek üzere reflex ve proplanı rotasyonla veriyordum ama memnun değilim. Şuanda da tüy dökme zamanımız ve kiloda almamamız lazım .

• Sizce tahılsız ya da az tahıllı hangi mamalar iyi ??

• Açık mama alsam zararları olur mu ???

Fiyatlardan sonra sizler neler yapıyorsunuz

2 CEVAP

simbakedi

açık mama güvenilir olursa sorun olmaz çok fazla, kapalı her zaman daha iyidir taze olması açısından. sanabelle, exclusion, bozita bakabilirsiniz. reflex + proplan parasının ortalaması kadar kalıyorlar sanırım fiyat olarak. ayrıca reflex maalesef kötü ve tuz içeriyor. en azından proplan alacaksanız yanına en düşük olarak mystic tercih edin derim.
bu arada tahıllı-tahılsız kediden kediye değişir. benim ilk tercihim tahılsız mamalar. kendi kedimde de tahılsızlarda sorun yaşamadım. şu an proplan kullanıyoruz tahılda da sıkıntı yaşamadım. kedinize tahıllı/düşük tahıllı kullandıysanız ondan devam edebilirsiniz fark etmez

Warriorsans

Açık mama kesinlikle almayın derim. Obivan selection serisi mamalara bakabilirsiniz