Çok Acil Bilgisi Olan Varsa Lütfen

Cerenminnos

Merhaba, biz ev değişikliği yapacağımız dan ötürü kedimiz kutuları gördükten sonra 1-2 gün sonra kusmaya başladı ve yemek yemeği bıraktı yemedi . Sonra 3-4 gün geçtikten sonra veteriner e gittik ve kan testleri yapılmasına rağmen hiç bir şey çıkmadı sonuçları tertemizdi . Ama yemek yememeğe devam ettiği için 2-3 gün daha serum yemeğe devam etti. ŞUAN EVDE YEMEK YEMESİ GEREK VE YEMİYOR AMA ASLA YEMEK YEMİYOR. LÜTFEN BİR SEY ÖNERİN YARDIMCI OLUN🙏🙏

9 CEVAP

mrvcbcgl

Ah canımm kediler de kopeklerde böyle yeni ortama girdiginde uyum problemi yasiyorlar yavru degilse hele daha büyük uyum problemi benimde tanıdığımız kedi ve kopek sahipleri buna benzer durumlari olmuştu tamamen psikolojik eski evimizin düzeni nasılsa oyle yapmaya calisin mesela mama kabı nerdeydi tuvaleti vb. Veya eski evinizde kullandığınız eşyaları mumkun olduğunca ayni yerine koysaniz cunku kediler kokluyor belki bir faydasi olur oyun oynayarak da ilgisini dagitabilirsiniz tamamen uyum problemi

Lokumcukk

Yaş mama verin Birde güvenenileceği bir ortam oluştuktan sonra alışıyorlar Onun odasını geri eşyaların yerlerini değiştirmeyeceğiniz şekilde kurun sürekli yanında bulunun yanınızda uyusun alışıyorlar Ben kedimle üç kez falan taşındım tuvaleti maması yatağı aynı odada olduğu sürece çok sorun yapmıyor benim kedim bir haftaya atlatıyor o stresi Ama mutlaka daha çok ilgilenin normaldekinden oyunlar falan oynatın çünkü tamamen psikolojik bir süreç

Palyaco

Suan streste hiçbir kedinin hayır diyemecegi gimcat catnip multivitamin bende suan aynı sorunla karşı karşıyayım sadece onu yiyiyor 1 hafta surermis

Warriorsans

Röntgen çekildi mi? Bir şey yutmuş olmasın?

Cerenminnos

Röntgen bugün çekildi. Temiz çıktı o da hiç bir sorunu çıkmadı. En sonunda veteriner de psikolojik olabilir dedi. Ama uzun süre sürer mi bu yemek yememe süresi. Daha taşınmadık 3 gün sonra taşınacağız.

Lokumcukk

Taşınmayla alakalı olmayabilir o zaman Çünkü daha taşınmamışsınız Gerçeği söylemek gerekirse taşındıktan sonra başlıyor tüm sıkıntı

Lokumcukk

Mamasını değiştirip daha çok yaş mama vermeyi deneyin birde yemezse hala kedi süt tozunu yapıp ağzına şırıngayla sıkın

Cerenminnos

Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim 🙏. Ama biz taşınma ile ilgilidir diye tahmin ediyoruz çünkü bütün testleri normal çıktı. Bir de çok duygusal bir hayvan her şeyden etkileniyor çok hassas kıskanıyor her şeyi. Acaba bize karşı bir protesto mu ediyor diye düşünüyorum.

Cerenminnos

Çok teşekkür ediyorum deneyeceğim 🙏. Sizin kedinizin belirtileri neler acaba. Bir de kaç defa veriyorsunuz multivitamini