Kızım İdrar Yolu Enfeksiyonu Mu?

Elifsuel

Kızım bir kaç gündür sürekli miyavlıyor ama ses tonu her zamanki gibi değil bir şey söylüyor gibi. Kızgınlığa girmiş diyenler oldu ama kızgınlığa girmiş halini biliyorum öyle bir şey değil.
Kumunu temizlerken idrarının çok daha ağır koktuğunu fark ettim herhangi bir kan vs. Yoktu ishal,kusma, halsizlikte yok. Fakat az önce poposuna hafif yaklaşınca baya ağır bir koku geldi. Acaba idrar yolu enfeksiyonu gibi bir şey mi? Daha önce yaşayan var mı?
Dediğim gibi sadece miyavlama, koku var
(2 ay önce doğum yaptı)

1 CEVAP

Busraskanli

Benim kızımda da sistit başladı tedavi görüyor şuan. Bizde de idrar kokusunda ağırlaşma, sık idrar yapma ve karnında hassasiyet oldu. İshal, kusma, halsizlik yaşamadık. Sonra da idrarından kan geldi. Bence veterinerinize danışın enfeksiyon olabilir. Kızgınlıkta mı bilemiyorum ama kısırlaştırmak kediniz için en sağlıklısı. Doğum yapması ömrünü kısaltıyor ve kızgınlığa girmesi strese sokuyor. Her kızgınlığa girdiğinde çiftleştiremezsiniz sonuçta zararlı