Kedimi Sahiplendirmiştim

kedimedisever

Kedimi sahiplendireli 8 ay falan oldu. Başlarda durumunu soruyordum nasıl alıştı mı vs diye ama sonra sürekli sormamdan rahatsız olduğu için bıraktım sormayı. Çipi benim üzerime kayıtlıydı. Kendi üstlerine almaları gerekiyormuş il tarım bakanlığına gidip veteriner söyledi. Ama kendilerine ulaşamıyorum şuan. Bir sorun olur mu? Kendi üstlerine almazlarsa ne olur

1 CEVAP

Aliye87

Sanırım sözleşme yapmış olmalısınız. Onun mahiyetine göre yasal haklarınız olabilir belki. HAYTAP ya da HAYKURDER ile iletişime geçerseniz daha sağlıklı bir bilgi edinebilirsiniz. Mikroçiplerle ilgili konuların yönetmeliğinin nasıl işleyeceği şimdilik çok belli değil gibi. 2022 sonundaki süreçten sonra öğrenebileceğiz galiba. Yine de yapılacak bir şey varsa yukarıdaki iki kuruluş sizi yönlendirecektir.