Kedim Korkuyor. Acil Cevap!!

arkadaşlar selam. yaklaşık 2 hafta önce sokaktan tahmini 2,5-3 aylık bir yavru kedi sahiplendim. evde kendim iç ve dış parazit ilaçlarını yaptım vs. daha veteriner kontrolü olmadı. asıl sorum şu. Ben kedimi biraz hırpalayarak sevdim başta. daha doğrusu çok sevgi dolu seviyorum. hırpalayarak derken de asla şiddet falan değil temaslı sevmek. ama kedim benden kaçıyor ve bazenleri korkuyor. acaba dışarıda bize gelmeden önce bir şey omj korkuttu mu? mesela anneme gidiyor ama bana bazen gelmiyor korkuyor başını eğiypr hemen. halbu ki kötü bir şey yapmadım onu çok seviyorum. Beni tekrar sevmesi ve yaklaşması için ne yapmalıyım. tüm patiseverlerden cevap bekliyorum...

2 CEVAP

nisacar

Merhaba, belki bir travması vardır ve herhangi bir durum/olay bunu gün yüzüne çıkarmıştır, zamanla sevgin iyileştirir onu merak etme. Biraz zaman biraz sabır. Sevgiler

edadnmzr

Kedinizi daha yeni almışsınız henüz yeni yeni ortama ve insanlara alışmaya başlamıştır. Korkutmadan yavaşça sevin şimdilik. Anlattığınız gibi mıncırarak seveceğiniz zamanlar da gelecek ileride. Öncelikle güvenini kazanmalısınız ona bir şey yapmayacağınızı bilecek. Korkup kaçtığında üstüne gitmeyin. Sevdiğinizde gitmek ieterse tutmayın. Bir yere saklanabilir de. Onu çıkarmayın yani kısaca şu an o ne yapmak istiyorsa onu yapsın. Üstüne gitmeyin zamanla düzelecektir :)