Acill Kocamda Hipersitive Pnömani Çıktı Evdeki Kediler Tehtid Oluşturuyormuş Ne Yapabilirim

riripp

Merhabalar acill bir konuda yardımınıza ihtiyacım var kocamın hipersitive pnömonisi denilen bir akciğer rahatsızlığına yakandı geceleri 21 gündür akşam öksürük krizleri ve nefes darlığı çekiyor doktorlar evdeki hayvanları göndermemiz gerektiğini ve aksi taktirde bir sonraki öksürük krizinde ölebileceğini söylemişler daha önce böyle hastalık geçiren var mı acaba ne yaptınız ne yapabiliriz. Lütfen bana yardımcı olun çocukları vermek istemiyorum

5 CEVAP

NorthNight

İnterstisyel akciğer hastalığında eşinizin direk olarak hayvana, toza, kimyasala maruz kalmaması lazım yani şöyle eşinizin odasının özel hazırlanması evcil hayvanların oraya girmemesi gerekiyor. Aynı şekilde tuvaletininde onun kullanmadığı bir alanda olması lazım. Eşiniz banyoyu kullanıyorsa kum kabı orada olmamalı gibi. Ayrıca sizinde kullandığınız tüm temizlik rutinlerini ona göre değiştirmeniz gerek.
Doktorun bir sonraki öksürük krizinde ölebilir gibi bir cümle kuracağını hiç sanmıyorum, çünkü öleceği kesin gibi olan hastaya dahi bu cümle kurulmaz. Eşinizi evcil hayvanınız öldürmez ama sıkı ve iyi bir bakım yaşam kuralları uygulamalısınız evde. Keza sadece hayvanlar değil eşiniz için evdeki toz, deterjan kokusu, parfüm vs vs dahi tetikleyici olabilir. Çok geçmiş olsun. İhmal etmeden tedaviye başlayın derim.

NorthNight

Elbetteki kedilerinde etkisi var, ancak nem ve küf diyorsunuz. Bunların yanında kedi çok az oranda etkilidir. Yani asıl çözmeniz gereken sorun evinizin durumu, evdeki yaşam şekli. Bunları değiştirmeden kedileri göndererek çözüm bulamazsınız. Bu arada hemşireyim az çok bildiğim kadarıyla aktarmaya çalışıyorum.

Ozzey

merhaba gecmis olsun.
eviniz musaitse odalarini ayirin. doktor boyle der mi bilemedim ama benim annemin doktoru da hastaligi kediden olabilir dedi. gerci bizimkinin sinirden biraz. mecbur kediyi baska odaya ayirdik.evin baska yerinde gezmiyor. sukur salona aldim salon buyuk zaten. suan sorunumuz sukur yok. esiniz hasta oldugu icin daha evhamli olacaktir stres de yapar. annemin hastaligi degil de babam cigerlerinden rahatsiz. bu hastalik degil cigerlerinden yillardir hasta surekli astimlilar gibi ilac cekiyor agzina. sukur bir sey olmadi. onceden babamin yaninda yatiyordu kedi. temizlige dikkat ederseniz tuy sorunu yoksa bir sey olmaz bence . ama kisisel gorusum veteriner hekim de normal hekim de degilim. gecmis olsun. cozum ve sifa bulursunuz insallah

riripp

Yani şey demişler organik tüm tozlara karşı demişler şuanki evimiz çok küflü ve nemli ben ondan olduğunu düşünüyorum ama ısrarla doktorlar kedi demişler

Ozzey

nem kuf ne yazik ki cigerlere zarar verir cok dogru. hayvan beslenmesi de ne yazik ki bu hastalarda risk sayiyor hekimler bu dogru ama oldurur der mi bilemedim.