Erkek Kedi Kızgınlık

XxBulut

Arkadaşlar Bulut 5,5 aylık oldu ve birkaç gündür çok agresif evin içinde koşturup duruyor.Dün de parazit aşısına götürdük vet. bir arkadaşının yeni kızgınlığa girmiş ankara kedisi olduğunu bizim bulutu da kızgınlığa girince çiftleştirebileceğimizi söyledi.Bizimki ne zaman girer diyince de 6 aydan sonra az az başlar dedi.Eve gelince de aklıma bulutun çok sinirli olduğu falan geldi.Sizce kızgınlığa mı giriyor bulut yani erken değil mi

32 CEVAP

Yampirik

Aydancat acaba atlamadığın soru var mı ? Niye illa herşeyi tam ters iddia ediyorsunuz?

dollfacepersian

Kızgınlığa girse bile şuan ergenliğe yeni girmiş küçük bir çocuktan farksız. Çiftleşme için en az 1 yaşını doldurmasını beklemeniz en iyisi. Birde o Ankara kedisi kaç yaşındaymış?
Ayrıca bence kedinizin ırkını kırmayın. Scottish Fold ile doğru çiftleşme Scottish straight veya British shorthair dır. SS olması daha iyi olur

XxBulut

kafasının arkasında siyahlık olunca ankara olmuyor muydu zaten var ama resimde görünmüyor

dollfacepersian

Aydancat,XxBulut
Ankara ve Van kedilerinde doğduklarında ve yavruluk döneminde kafa bölgesinde siyah lekeler olması normaldır.Büyüdüğünde bu lekeler geçer ve kedi tamamen beyaz olur.Tanıdığımın Ankara kedisi var.oradan biliyorum.Kedi bana burun,renk ve gözlerine baktığımda safkan göründü.Kesin bilgiyi ancak pahalı gen testleri ile anlayabilirsiniz.
XxBulut
Kedinizin resimlerine baktığımda kısa tüylü olduğu gördüm.Ankara kedileri uzun tüylü olur hatta birçok kaynakta uzun tüylü kedilerin atası olarak geçer.Kediniz bence Van kedisi ve safkan gibi görünüyor bence

KedimVar

Neden imkansız olsun? Sahiplendirme olarak da bulabilir. Sokakta da bir sürü Ankara ve Van kedisi oluyor.

XxBulut

kedim ankara ve ankara ile çiftleştireceğim.Kedim erkek kız da yen girmiş kızgınlığa.Yani erkek kedide bir sakıncası olur mu erken çiftleştirmenin

Atom5225

Erkeklerde kızgınlık dişi kedi sesi duyunca mı oluyor. Biraz açıklar mısnız

XxBulut

hayır kendiliğinden

Atom5225

Peki evdeki kokusu falan nasıl oluyor çok sıkıntılı oluyor mu. Erkek kedi sahiplenicem de bir de ne zaman kısırlaştırılmalı

XxBulut

ben de pek bilmiyorum ama koku çıkmıyor diyorlar bir de bence alırsanız dişi alın onlarda böyle bir sorun yok

Atom5225

Maalesef alıcağımız kişiyle 2 hafta önceden konuştuğumuz için dişi alamam

dollfacepersian

Evet erkek içinde sakıncalı. Size söylediklerimi veterinerim söylenmişti. Üyeleri karıştırdım affedersiniz,Scottish Fold 'u olan başka bir üyeydi. Dişi 1 yaşından küçükse çiftleştirmeyin

Aydancat

Kediniz ankara kedisi değil sokak kedisi başının üzerindeki siyah leke belli rdiyor zaten cins olmayan bir kediyi ciftlestirmek ona kptuluk 8-9 ayliga gelince kısırlaştırin!

Atom5225

Sokak kedisi alıcağım kedi ne zaman kızgınlığa girer kızgınlığa girmeden kısırlaştırsak sorun olur mu

Aydancat

Hayir ankara kedisi upuzun tüylü mavi, yesil ya da bal gozlu renkli olur sokakta asla ankara kedisi bulamazsiniz kediniz van kedisi× soke kirmasi kesinlikle cins degil ankara kedileri en az 5000 tlden başlıyor çünkü nesli tükeniyor