Kedisinin Dişlerini Fırçalayan Var Mı? Yavru Kedi İçin Tarak Önerebilecek Olan Var Mı?

miasugok

Arkadaşlar internete yazıyorum veterinerinize danışın diyor veterinere soruyorum gerek yok diyor kedisinin dişini fırçalayan, nasıl ve ne sıklıkla yaptığını anlatabilecek olan var mı acaba?

Ayrıca 2 aylık scottish fold için tarak önerebilecek olan var mı? O kadar çok çeşit var ki kararsız kaldım acaba kıllı bir tarak yerine direk pilastik mi alsam cildi tahriş olabilir diye korkuyorum

17 CEVAP

miasugok

Taraklar için gerçekten çok teşekkür ederim çok sağolun. Diş fırçası seçeneği çok ama benim kedim gözyaşını silerken bile durmuyor yerinde nasış fırçalayacağım hiç bilmiyorum? Siz nasıl yapıyorsunuz ağzını nasıl suyla çalkalatıyorsunuz?

miasugok

Sanırım bu diş fırçalama işini bi süre askıya almaya karar verdim. Biraz daha büyüyünce deneyeceğim. Hatta sanırım süt dişlerini fırçalamayacağım. Bugün forumda diş değiştirdiklerini okudum dişleri çıkınca fırçalamayı deneyeceğim. Yaş mama da veriyorum tabiki ama genel olarak kuru mamayla besliyorum zaten.

Kedim henüz tüy dökmüyor çok şükür o yüzden böyle tüy toplayıcı tarzda bir tarak istemiyorum kedimvar ın gönderdiği linkte esas tarağın yanında normal saç açıcı tarağa benzer bir tarak daha var sanırım set onlar. Şimdilik öyle bi şeyle sadece taranmaya alışmadı için tarasam olur mu sizce?

Bu arada cevaplarınız için gerçekten çok teşekkür ederim