Kedisinin Dişlerini Fırçalayan Var Mı? Yavru Kedi İçin Tarak Önerebilecek Olan Var Mı?

miasugok

Arkadaşlar internete yazıyorum veterinerinize danışın diyor veterinere soruyorum gerek yok diyor kedisinin dişini fırçalayan, nasıl ve ne sıklıkla yaptığını anlatabilecek olan var mı acaba?

Ayrıca 2 aylık scottish fold için tarak önerebilecek olan var mı? O kadar çok çeşit var ki kararsız kaldım acaba kıllı bir tarak yerine direk pilastik mi alsam cildi tahriş olabilir diye korkuyorum

17 CEVAP

yasement

Benimkine de calkalatamam ve icerikleri guvenilir de olsa macunu yemesini istemiyorum macunsuz artiklari uzaklastirmaya calisiyorum disetlerinden.

miasugok

Gerçekten çok teşekkür ederim içini rahatlattınız çok sağolun :) @yasement @apovlitos

Evet kendi yemeklerimden de veriyorum bazen ama süt dişleri dökülünce fırçalayacağım. Tamamen plastik bir tarak var sanırım aldığım tarağın yanında onunla da fırçalamaya başlayacağım bakalım artık sever inşallah

yasement

Tarak bunu kullaniyorum cok memnunum http://www.*********.com/kudi-4082-avuc-ici-pire-taragi-kucuk-boy?gclid=EAIaIQobChMI-vi0wvaa1gIVxcqyCh11uwKLEAQYASABEgIMyvD_BwE
Dis fircasi da suna benzer bisey kucuk tarafi kullaniyorum ama duzenli degil haftada 1 haftada 2 falan http://m.***.com/kedi-kopek-dis-fircasi-P206008202

KedimVar

Suyla calkalanmiyor benim bildigim. Bu macunlar zaten hayvanlar icin uretildiginden yutuyorlar.

apovlitos

petshopta bana ilk olarak vitaminle fırçalar alıştırırsınız demişti. vitaminin tadını sevdikleri için sorun etmeyecektir. ben denemedim ama şu sıralar kilosu için yaş mamayı ısrarla veriyorum bu yüzden dişinde sararmalar oldu. yarından itibaren fırçalamaya başlayacağım. ayrıca sürekli kuru mamayla besliyorsanız fırçalamanıza gerek kalmaz. baş parmak fırçalarından almıştım ben, iyi gibi duruyor.

yasement

Biz de fircalamiyorduk yavruyken ben onu atlamisim 12.ay dolmak uzere 1-2 ay once basladik biz. Taramiyorduk da hatta o zamanlar. 2 ay erken geldi bana bunlar icin ama scottish fold sahipleri daha iyi bilir

miasugok

Ya herkes bir şeyler söylüyor ben sadece karnını doyurup oyun oynayıp sevip aşı günü gelince veterinere götürüp yatırıyorum o yüzden hep acaba eksik mi yapıyorum diye düşünüp öğrenmek istiyorum herşeyi. Haklısınız diş fırçalamak için gerçekten çok erkenmiş onu anladım ama derisine değmeden yavaş yavaş taramak istiyorum bakalım tarağımız gelsin başlıycam baktım olmuyor bırakırım çok sağolun

apovlitos

sağlık açısından sorun yaratır mı hiç bilgim yok ama şimdiden alıştırmanız bence çok daha iyi olur. macunla fırçalamayın ama alıştırın. şimdi bir deneyeyim dedim vitaminle ama çok zor, yapamadım. ancak ön dişlerini yapabildim ama asıl sorunlu arka dişleri zaten, çürümeden kurtarmam gerek. siz de eğer günde ek besin olarak kuru mama dışında şeyler veriyorsanız fırçalamanız gerekecektir. bir de tarak konusunda taranmayı genel olarak çok severler, derilerini incitmedikleri sürece. ucunda plastik olan taraklardan veya normal saç fırçasından da kullanabilirsiniz. kedinize iyi bakıyorsunuzdur eminim, yeterlidir yaptıklarınız rahat olun :')

yasement

Daha ne olsun cok mutludur eminim:)

KedimVar

Bence de şimdiden alıştırın. Büyüyünce zor oluyor. :))
Eksiğiniz yok merak etmeyin. Çok güzel bakıyorsunuz minnoşunuza. :))

miasugok

Çook teşekkür ederim yardımlarınız için her sorunumda yanımda oldunuz sağolun @kedimvar

KedimVar

Ben kendi taragimdan cok memnunum. Ucu sivri onun da fakat furminator gibi topluyor resmen.

miasugok

Markasını yazabilir misiniz acaba? Bir de siz kedilerinizin dişlerini fırçalıyor musunuz sizce gerekli mi?

KedimVar

Ben fircalamiyorum. Fircalamak daha iyi ama. :)) cok aradim fakat bulamadim internette. 4 yil once almistik zaten. Aynisini olmasa da ona benzeyen bir tarak buldum. Linkini atiyorum.