Kediler Neden Tuvaletini Disari Yapar

Hayvanasigi0

Arkadaslar kedim normalde hiç böyle yere falan yapmaz ama dün ve bugün iki kere az az yere tuvaletini yapti neden olabilir sizce

4 CEVAP

D-O

Kediniz kisir mi? Degilse kizginliga girmis olabilir

Fiziksel bir hastalik problemden olabilir, mesela İdrar yollariyla ilgili bir rahatsizligi olabilir

Stres ve degisiklik yasamis ise olabilir

Kum kabi kirliyse kum kabinin yeri vs.degistiyse yapabilir

Size kizdiysa trip olarak yapabilir :D

Aklima gelenler bunlar oldu

Sevdiği yerleri işaretlemek için yaparlar. En beğendikleri yerlere yapabiliyorlar. Kendi kokuları kalsın diye. Eve yabancı biri misafir falan gelse bile etkilenebilir.

Mia2021

Kediler çok inatçı hayvanlar 😁 ya size sinir olmuştur yada kızgınlık dönemine girmis olabilir çişini dışarı yapmaktan başka neler yapıyor çok araştırma yapıyorum kediler ile ilgili başımdan geçmedi ama okudum

Iceoglan

Eğer çişini dışarı yapıyorsa, kızgınlığa girmiştir olabilir, sbir şeye kızmış olabilir, hastalanmış da olabilir. Kediler sorunlarını anlayabilelim diye dışarı yapabilirler. İdrar tahlili yaptırmanızda fayda var.