Saldırgan Kedi Davranışı

Aebrup

Merhaba benim kediciğim 6 aylık ev değiştirme gibi bi durumumuz oldu surekli pesimde her yere giderken bunda bi sorun yok ama bi anda üstüme atlayıp beni isirmaya başladı onceden de yapardı ama acitmazdi oyun amaçlıydı şimdi her yerim yara kızarık napicağimi hic bilmiyorum evden dolayı mi acaba kızgınlığa mi giricek neden böyle dengesizlesti canim yavrum

6 CEVAP

SelinTuksal

kediniz büyüyor. büyük ihtimalle oyun amaçlıdır. şimdi benimle kedilerimin küçükkenki oynamalarımızla şimdiki bir olamaz. özellikle yavru kediler hızlı büyüyor.

pinaaa

kısırlaştırma takibini iyi yapın bu birinci si 6 ve 8 aylık süreçte bu tamamlanır veteriner takibiniz varsa zaten o söyleyecektir. Kediniz buyuduğu için böyle yapıyor minik el hareketi ile mesela parmak sallayarak anne tutuşu yapıp hayr diye birkaç kez tekrarlayın böyle bişey yaptığında tekrar yere bırakın ama sevmeyin bi süre buda etkili oluyor ...

Aebrup

Bilmiyorum sanki böyle nefret ediyomuş gibi hırçın davraniyo surekli saldırıyo kaçıp saklaniyo beni görünce elimden geldiğince oyun oynatmaya da calisiyorum ama anlamadim bi anda niue boyle oldu cok uzuluyorum

apovlitos

kediniz fazla enerjik ve oynamanız yeterli gelmiyor. öyle yaptığı zamanlarda daha çok oynatarak enerjisini atmalısınız. oyun istediği ve yeterince oynatmadığınız için yapıyor muhtemelen, normal bir durum yani. benimki de aynı şekilde, endişelenmenize gerek yok:)

Princess_Lady

Peluş Ayılar alabilirsiniz sizi ısırdığın da yüzüne üfleyin.

Aebrup

Elimden geldiği kadar oynatıyorum ama daha çok oynatırım umarim düzelir tesekkur ederim